ابتلای بیش از 95 هزار پرستار به بیماری کرونا؛ 130 نفر جان باختند

به گزارش مجله ابوذریون، تهران (پانا) - دبیر کل خانه پرستار می گوید از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا به امروز بیش از 95 هزار پرستار به این بیماری مبتلا شدند و 130 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

ابتلای بیش از 95 هزار پرستار به بیماری کرونا؛ 130 نفر جان باختند

محمد شریفی مقدم در گفت وگو با پانا درباره واکسینه شدن پرستاران اظهار کرد: ابتدای امسال معاون پرستاری وزیر بهداشت اعلام کرد که 80 درصد کادر درمان واکسینه شدند. ابتدا واکسیناسیون فرایند کُندی داشت اما پس از آن سرعت واکسیناسیون بیشتر شد و اکنون می توان گفت که کار واکسیناسیون کادر درمان به اتمام رسیده است.

دبیرکل خانه پرستار همچنین درباره اعتراض پرستاران برای اجرا نشدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری گفت: اجرای قانون تعرفه گذاری، خواسته به حق پرستاران است که 14 سال مسکوت مانده است و تا به امروز تغییری در شرایط فعلی آنها ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: تمام اقدامات اجرا شده در خصوص قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است. البته رئیس نظام پرستاری معتقد است، اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیازمند بودجه نیست اما در برخی مواقع، اجرای یک تبصره قانونی را با مشکلاتی همراه می کنند و در جهت اجرای آن، سنگ اندازی می کنند که فرایند اجرای قانونی آن پیچیده می شود و اکنون نسبت به چگونگی اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نگران هستیم.

دبیرکل خانه پرستار با بیان اینکه دلیل منطقی برای تاخیر در اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری وجود ندارد، گفت: نگران فرایند اجرای این قانون هستیم و طبق فرایند حاکم بر نظام سلامت و درمان کشور و سیاست سلامت و درمان حاکم بر دولت ها در سه دهه اخیر، به نظر می رسد موضوع اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، چشم انداز مناسبی در جهت اجرا ندارد.

وی اضافه کرد: اگرچه طبق برنامه ششم توسعه کشور، دولت نسبت به اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تا پایان این برنامه است اما به رغم تاکید چندباره، هنوز اراده ای برای اجرای این قانون وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1796

به "ابتلای بیش از 95 هزار پرستار به بیماری کرونا؛ 130 نفر جان باختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای بیش از 95 هزار پرستار به بیماری کرونا؛ 130 نفر جان باختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید