استقبال ایران از پیشنهاد قطر برای مذاکره با کشورهای عربی

به گزارش مجله ابوذریون، وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توییتر از پیشنهاد وزیر خارجه قطر درباره گفت وگو میان ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس استقبال کرد.

استقبال ایران از پیشنهاد قطر برای مذاکره با کشورهای عربی

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پیغامی در توییتر از پیشنهاد قطر برای گفت وگو میان ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس استقبال کرد.

وی در این پیغام توییتری نوشت: ایران از دعوت برادرم محمد بن عبدالرحمن (وزیر خارجه قطر) برای گفت وگوهای فراگیر در منطقه مان استقبال می نماید.

وزیر خارجه ایران در ادامه این پیغام توییتری نوشت: همانطور که ما همواره تاکید نموده ایم راه چاره چالش هایمان در همکاری برای تشکیل مشترک منطقه ای قوی واقع شده است: صلح آمیز، با ثبات، پیروز و عاری از هژمونی جهانی یا منطقه ای.

وزیر امور خارجه قطر در مصاحبه ای که بامداد سه شنبه متن آن منتشر شده از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خواسته وارد گفت وگو با ایران شوند.

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر آمادگی کشورش را برای میانجی گری جهت برگزاری نشستی میان اعضای 6 کشور شورای همکاری خلیج فارس و جمهوری اسلامی ایران اعلام نموده است.

او در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ که وبگاه این شبکه خبری گزیده ای از آن را منتشر نموده گفت: دولت [قطر]امیدوار است که این اتفاق بیفتد و ما معتقدیم که این اتفاق باید بیفتد. سایر اعضای شورای همکاری هم چنین تمایلی دارند.

وزیر خارجه قطر در مصاحبه با بلومبرگ برای تسهیل گفت وگوی میان ایران و آمریکا هم اعلام آمادگی نموده است. او گفت: چنانچه طرف ها از قطر بخواهند ما مذاکرات را تسهیل خواهیم کرد. ما خواهان این دستاورد هستیم. می خواهیم شاهد وقوع این توافق باشیم.

وی اضافه نمود: هر کسی که این مذاکرات را پیش ببرد و آن مذاکرات هر چه باشند ما از آنها حمایت خواهیم کرد.

جمهوری اسلامی ایران پیش از این تأکید نموده چنانچه آمریکا به توافق هسته ای برجام برگردد مذاکرات در چارچوب این توافق با واشنگتن را طبق روال سابق ادامه خواهد داد.

هفته گذشته هم مطلق القحطانی، نماینده ویژه وزیر امور خارجه قطر گفت که کشورش آماده است بین ایران و عربستان سعودی وساطت نمایند.

او سه شنبه در گفت وگو با شبکه عربی التلفزیون العربی گفت که دوحه مانعی نمی بیند درصورت درخواست ریاض یا تهران برای وساطت بین آن ها ورود کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1534

به "استقبال ایران از پیشنهاد قطر برای مذاکره با کشورهای عربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال ایران از پیشنهاد قطر برای مذاکره با کشورهای عربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید