استقرار ارتش سوریه در نزدیکی شهر منبج شمال حلب

به گزارش مجله ابوذریون، یک منبع میدانی از انتقال تجهیزات گسترده ارتش سوریه به اطراف شهر منبج در شمال حلب با هدف استقرار در داخل شهر و تحویل دریافت مناطق و مراکز تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه اطلاع داد.

استقرار ارتش سوریه در نزدیکی شهر منبج شمال حلب

سوریه

این منبع میدانی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، این اقدامات براساس توافق حاصله بین روسیه و سوریه از یک سو و روسیه و آمریکا و نیروهای دموکراتیک سوریه از سوی دیگر انجام می گیرد.

به گفته این منبع، توافق شامل استقرار یگان های ارتش سوریه به همراه سلاح های سنگین و متوسط در شهر منبج و برافراشتن پرچم سوریه بر فراز مراکز دولتی داخل شهر و ورودی ها و خروجی های منبج است.

شمال حلب

منابع سوری روز شنبه گفتند، ارتش سوریه تجهیزات نظامی شامل سرباز و خودروهای زرهی را به اطراف منبج گسیل نموده و این در پی آن است که نمودهای سوریه اعلام کردند به دفاع از آنها توجهی نمی گردد.

این منابع گفتند، ارتش سوریه نیروهای خود را در طول حد فاصل خودش و نیروهای دموکراتیک سوریه مستقر و مراکز دیده بانی را بیشتر نموده است.

نمودهای سوریه

در این باره مصطفی بالی، سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) گفت: نیروهای نظام سوریه به سمت جبهه منبج در حال پیشروی هستند و این به ما مربوط نمی گردد.

ارتش سوریه روز شنبه در کرانه رود فرات در مقابل منطقه تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه در حومه شرقی دیرالزور مستقر شد.

کارشناسان می گویند، ارتش سوریه دو منطقه تل رفعت و منبج واقع در خط تماس مناطق تحت اشغال ارتش ترکیه و نیروهای ارتش آزاد سوریه را در اولویت و خط قرمز خود قرار داده است و درصدد است این مناطق را به کنترل دولت سوریه درآورد.

منابع میدانی گفتند، ارتش سوریه تجهیزات نظامی را به شهرک العریمه و حد فاصل بین منبج و شهر الباب، جایی که نیروهای ارتش ترکیه هستند فرستاده و در عین حال گشت های پلیس روسیه نیز در مرزهای جداکننده منبج از مناطق تحت کنترل ارتش ترکیه و شورشیان سوری از سمت جنوب غربی شهر به سمت العریمه در حال گشت زنی هستند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 562

به "استقرار ارتش سوریه در نزدیکی شهر منبج شمال حلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار ارتش سوریه در نزدیکی شهر منبج شمال حلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید