اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ثبت نام دریافت انسولین قلمی

به گزارش مجله ابوذریون، تهران (پانا) - معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه شماره 2 خود در مورد ثبت نام جهت دریافت داروی انسولین قلمی، اعلام نمود که اکنون اطلاعات بیماران تحت پوشش سازمان بیمه سلامت در سامانه مدیریت بیماری های نادر بارگذاری و اطلاعات بالغ بر 50 درصد از بیماران مصرف کننده انسولین قلمی پیش بینی شده در کشور ثبت شده است.

اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ثبت نام دریافت انسولین قلمی

به گزارش وبدا، براساس این اطلاعیه، با اقدامات صورت پذیرفته احتیاجی به مراجعه بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت به مراکز دیابت نیست و بیماران صرفاً با مراجعه به سامانه مدیریت بیماریهای نادر (https://rda.behdasht.gov.ir) می توانند از ثبت کدملی و صحت اطلاعات درج شده خود اطمینان حاصل کنند.

متن کامل این اطلاعیه بدین توضیح است:

به منظور ساماندهی فرآیند توزیع انسولین قلمی و ارتقای سطح دسترسی بیماران دیابتی به این گروه از داروها، از ماه گذشته طرح ثبت نام این بیماران در سامانه مدیریت بیماریهای نادر (https://rda.behdasht.gov.ir) با دستور اکید وزیر بهداشت و تاکید بر استفاده حداکثری از امکانات مراکز درمانی، بهداشتی در دانشگاه های علوم پزشکی جهت پیشگیری از ازدحام مراجعین در شرایط شیوع COVID19 شروع شد. تا جایی که درحال حاضر 828 مرکز دیابت در سطح کشور در این زمینه فعال هستند.

بعلاوه جهت تسریع در این خصوص، مذاکرات مستمری با سازمانهای بیمه گر پایه در خصوص تطابق بانک اطلاعاتی این بیماران و انتقال داده به سامانه مدیریت بیماریهای نادر (https://rda.behdasht.gov.ir) انجام شده است. اکنون اطلاعات بیماران تحت پوشش سازمان بیمه سلامت در سامانه بارگذاری و اطلاعات بالغ بر 50 درصد از بیماران مصرف کننده انسولین قلمی پیش بینی شده در کشور ثبت شده است.

با اقدامات صورت پذیرفته احتیاجی به مراجعه بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت به مراکز دیابت نیست و بیماران صرفاً با مراجعه به سامانه مدیریت بیماریهای نادر (https://rda.behdasht.gov.ir) می توانند از ثبت کدملی و صحت اطلاعات درج شده خود اطمینان حاصل کنند و چنانچه اطلاعاتشان احتیاج به اصلاحاتی دارد آخرین اصلاح را انجام و ثبت نهایی کنند. در صورت عدم ثبت اطلاعات هم با انتخاب استان/ شهر محل سکونت خود، از فهرست مراکز دیابت محدوده سکونت خود آگاه شوند و با مراجعه و ارائه مستندات پزشکی اقدام به ثبت نام در این سامانه کنند.

در انتها لازم بذکر است طرح ثبت نام بیماران دیابتی تا 20 تیرماه سالجاری تمدید شده است و پس از اتمام موعد مقرر توزیع دارو صرفاً به بیماران ثبت شده در این سامانه صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1865

به "اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ثبت نام دریافت انسولین قلمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ثبت نام دریافت انسولین قلمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید