اظهارات پوتین درباره تولید موشک های جدید و تشکیل گروهی شبیه به جی7

به گزارش مجله ابوذریون، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری روسیه امروز (پنجشنبه) گفت، کشورش پس از لغو پیمان نیروهای اتمی میان برد موسوم به INF قصد دارد تا موشک های جدید تولید کند.

اظهارات پوتین درباره تولید موشک های جدید و تشکیل گروهی شبیه به جی7

به گزارش خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در نشست اقتصادی شرق دور روسیه در ولادیووستوک گفت، نگران گفته های آمریکا درباره استقرار موشک ها در ژاپن و کره جنوبی است و این استقرار بخش هایی از قلمروی روسیه را نیز پوشش می دهد.

واشنگتن ماه گذشته میلادی از پیمان 1987 نیروهای اتمی میان برد و با اتهام زنی به روسیه در نقض آن، خارج شد؛ اتهاماتی که دولت مسکو آنها را رد کرده است.

بر اساس این پیمان، کشورهای امضا کننده اجازه نداشتند به آزمایش و به کار گیری تسلیحاتی را که در آن ذکر شده، بپردازند.

پوتین همچنین گفت، ترکیه، هند و چین می توانند در گروه بین المللی شبیه به گروه هفت شرکت داشته باشند.

او گفت: از اینکه رهبران کشورهای گروه هشت را به روسیه دعوت کند، بسیار خرسند می شود اگر که چنین گروهی بار دیگر تشکیل شود. پکن و دهلی نو را می توان در یک گروه بین المللی چون گروه هفت جای داد چرا که این امر می تواند برای همکاری جهانی مفید و موثر باشد.

وی ادامه داد: به نظرم همه امروز می دانند که رهبری غرب رو به خاتمه است. من نمی توانم یک سازمان بین المللی موثر را بدون هند و چین تصور کنم. در گفتگوهای اخیرم با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه درباره احتمال حضور این کشور در گروه هفت نیز صحبت شد. پس از آنکه ترکیه سیستم های دفاع هوایی اس-400 را از ما خرید، می تواند به عنوان بخش حساس و مهم سازمان های جهانی شبیه به گروه هفت حضور داشته باشد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 404

به "اظهارات پوتین درباره تولید موشک های جدید و تشکیل گروهی شبیه به جی7" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات پوتین درباره تولید موشک های جدید و تشکیل گروهی شبیه به جی7"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید