انتقال کرونا در اهواز راحت شده بود ، شرایط اهواز در دست مردم است

به گزارش مجله ابوذریون، خبرنگاران/خوزستان دبیر شورای سلامت اهواز با اشاره به بازگشت محدودیت ها در خوزستان در پی گسترش شیوع کرونا و افزایش موارد ابتلا گفت: اعمال محدودیت ها تا حدود زیادی چرخه انتقال را قطع می نماید و بار مضاعف وارد شده بر دوش کادر بهداشتی و درمانی را کاهش می دهد؛ اگر این تصمیمات گرفته نمی شد، روزهای سختی در پیش داشتیم.

انتقال کرونا در اهواز راحت شده بود ، شرایط اهواز در دست مردم است

مهرداد شریفی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به اینکه در چند روز اخیر، فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشده بود و اصناف به راحتی کار خود را انجام می دادند و مردم نیز دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کردند، انتقال ویروس به راحتی انجام می شد.

وی اضافه نمود: برگزاری مراسمات جزو چالش ها است و در این مدت شاهد برگزاری مراسم زیادی بوده ایم.

شریفی گفت: عدم توجه مردم و اصناف به رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین عدم توجه مردم در خودداری از برگزاری مراسمات، موجب افزایش موارد ابتلا به کرونا در اهواز بوده است. افزایش تعداد نمونه گیری ها نیز موجب شناسایی افراد حامل سالم شده است.

وی اظهار کرد: افزایش موارد، نشان دهنده این بود که آلودگی وجود دارد اما این مبتلایان به صورت حامل سالم و ناقل ویروس هستند؛ بنابراین برای پیشگیری از طغیان، تصمیم اعمال محدودیت ها گرفته شد.

دبیر شورای سلامت اهواز بیان نمود: اعمال محدودیت ها تا حدود زیادی چرخه انتقال را قطع می نماید و بار مضاعف وارد شده بر دوش کادر بهداشتی و درمانی را کاهش می دهد؛ اگر این تصمیمات گرفته نمی شد، روزهای سختی در پیش داشتیم.

وی گفت: پس از انتها محدودیت ها نیز باید ببینیم شرایط شیوع کرونا چگونه خواهد بود اما در مجموع، شرایط اهواز در دست مردم است.

شریفی توضیح داد: برای قطع زنجیره انتقال کرونا، مردم باید مجددا شعار در خانه ماندن را در دستور کار خود قرار دهند و تنها برای کارهای ضروری، آن هم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی از منزل خارج شوند.

وی با بیان اینکه در خارج از منزل باید از دست زدن به صورت به ویژه ناحیه T صورت پرهیز گردد، اضافه نمود: اگر می خواهیم شرایط ثابت بماند یا بدتر نگردد، مردم باید حتما از خروج غیرضروری از منزل خودداری و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند.

دبیر شورای سلامت اهواز ادامه داد: مردم اجازه ورود به واحدهای صنفی با محیط کوچک را ندارند و فروشنده باید همه کارهای مورد احتیاج را انجام دهد. در فروشگاه های عظیم نیز باید علامت گذاری انجام و فاصله گذاری اجتماعی رعایت گردد و ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی نماینده در اختیار مردم قرار بگیرد. این اماکن باید تهویه مناسب داشته باشند و از پذیرش مشتری بیش از ظرفیت خودداری نمایند.

وی توضیح داد: اگر فرد آلوده به ویروس به مدت 15 دقیقه در یک محیط بسته حضور داشته باشد و از وسایل حفاظت فردی استفاده نکند، می تواند سایر افراد را آلوده کند.

شریفی گفت: مردم به اخبار کذب و شایعات توجه ننمایند و حتما اخبار را از منابع معتبر پیگیری نمایند زیرا این شایعات می تواند سلامت روانی را به خطر بیندازد و سیستم ایمنی را ضعیف کند و در نتیجه با ضعیف شدن سیستم ایمنی، زودتر به بیماری مبتلا خواهیم شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1136

به "انتقال کرونا در اهواز راحت شده بود ، شرایط اهواز در دست مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال کرونا در اهواز راحت شده بود ، شرایط اهواز در دست مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید