انگلیس اتحادیه اروپا را مسئول برگزیت بدون توافق دانست

به گزارش مجله ابوذریون، فارس نوشت: وزیر امور خارجه انگلیس تاکید نمود در صورت خروج کشورش از اتحادیه اروپا بدون حصول توافق، مسئولیت چنین اقدامی بر عهده بروکسل است.

انگلیس اتحادیه اروپا را مسئول برگزیت بدون توافق دانست

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

راب روز پنچشنبه در مصاحبه با رویترز گفت: اگر موضع اتحادیه اروپا این است که توافق خروج قابل تغییر نیست، که موضع آن ها امروز همین است، پس بگذارید با آن روبرو شویم. آن ها تصمیم می گیرند که ببینند بریتانیا در شرایط بدون توافق [از اتحادیه اروپا] خارج می گردد و این مسئولیتی است که آن ها باید گردن بگیرند.

وی اضافه کرد: ترتیبات پشتیبان در شکل فعلی، غیر دموکراتیک است و باید حذف گردد.

این در حالی است که ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا و دیگر مقامات اتحادیه اروپا تأکید نموده اند فقط توافقی که با ترزا می تنظیم شده بود و شروط مربوط به ترتیبات پشتیبان را در بر داشت قبول دارند.

بخش ترتیبات پشتیبان که در توافق بین ترزا می و بروکسل برای اجرای برگزیت درج شده بود، نوعی سیاست ضمانتی است که از ایجاد مرز سخت بین بخشی از ایرلند که جزو خاک بریتانیاست و جمهوری ایرلند که عضو اتحادیه اروپا است جلوگیری می نماید. اما این مسئله مانع اصلی در جلب حمایت مجلس انگلیس از توافق می با اتحادیه اروپا بود.

مجلس سه بار به توافق می با اتحادیه اروپا رأی منفی داد و در نهایت او در تاریخ هفتم ژوئن (17 خرداد) رسماً از سمت خود استعفا داد.

در صورتی که انگلیس بدون تصویب توافق از اتحادیه اروپا خارج گردد با شوک مالی و سیاسی شدیدی روبرو خواهد شد. با این حال جانسون بارها اعلام نموده است با توافق یا بدون توافق با بروکسل، در تاریخ 31 اکتبر (9 آبان) کشورش را از اتحادیه اروپا خارج می نماید.

نیل باسو فرمانده پلیس ضد تروریسم انگلیس روز چهارشنبه هشدار داد در صورت وقوع برگزیت بدون توافق، امنیت این کشور به خطر می افتد و هیچ برنامه ریزی و آماده سازی نمی تواند این خطر را رفع کند.

23310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 318

به "انگلیس اتحادیه اروپا را مسئول برگزیت بدون توافق دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس اتحادیه اروپا را مسئول برگزیت بدون توافق دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید