اپلیکیشن نشانه شناسی کرونا در اپل استور

به گزارش مجله ابوذریون، این اپ همچنین به پزشکان کمک می کند تا بتوانند میان نشانه های کووید-19 و سرفه یا سرماخوردگی فصلی تفاوت قائل شوند. همچنین به افراد کمک می کند تا متوجه شوند که چه چیزی باعث می شود حالشان بدتر شود.

اپلیکیشن نشانه شناسی کرونا در اپل استور

این اپلیکیشن جدید به مردم امکان می دهد تا نشانه های بیماری کووید-19 را دنبال کرده و به مبارزه با انتشار ویروس کرونا کمک کنند

این نرم افزار کاربردی تا به امروز صد ها هزار بار پیاده سازی شده و با موج حرکت کاربران به سوی شناسایی نشانه های بیماری در خود، به صدر جدول اپ استور اپل راه یافته است.

مهمتر این است که پژوهشگران از کاربران خواسته اند تا در برنامه فوق ثبت نام کرده و حتی اگر نشانه بیماری را در خود نمی بینند، بنویسند که چه احساسی دارند. این کار موجب جمع آوری اطلاعات بیشتر درباره محل سرایت ویروس و نحوه اثر آن بر افراد مختلف می شود.

تمامی گزار ش های رسیده از افراد، در یک مرکز بزرگ داده های اطلاعاتی جمع اوری می شود و به گفته سازندگان اپلیکیشن، در اختیار سازمان های بهداشت و سلامت از سرویس سلامت همگانی در بریتانیا و دیگر موسسات پژوهشی از جمله دانشگاه ها قرار می گیرد.

پژوهشگران امیدوارند که با فهم سرعت انتشار ویروس، شناسایی مناطق پرخطر و افرادی که در معرض بیشترین خطر هستند، از این داده ها در جهت کاهش فرایند سرایت همه گیری کمک کنند. تعقیب نشانه های بیماری همچنین به پژوهشگران کمک می کند تا فهم بهتری درباره ارتباط نشانه های کووید-19 با بیماری های زمینه ای داشته باشند.

این نرم افزار کاربردی جدید فعلا تنها در بریتانیا در دسترس است و قرار است روز پنجشنبه در آمریکا نیز راه اندازی شود. این اپ می تواند به یافتن پاسخ برای پرسش های مهم درباره بیماری کمک کند، مثلا این که چرا برخی افراد نشانه های شدید و مرگبار بروز می دهند و برخی دیگر به نوع ملایم آن ها دچار می شوند.

این اپ همچنین به پزشکان کمک می کند تا بتوانند میان نشانه های کووید-19 و سرفه یا سرماخوردگی فصلی تفاوت قائل شوند. همچنین به افراد کمک می کند تا متوجه شوند که چه چیزی باعث می شود حالشان بدتر شود.

مطالعه به روی عموم مردم و هر کسی که بتواند این اپ رایگان را بر تلفن خود نصب کند، باز است. برای استفاده از آن، افراد باید با سیاست حریم خصوصی تعبیه شده موافقت کنند که طبق آن داده های اطلاعاتی مربوط به سلامت فردی می تواند با موسسات تحقیقاتی در میان گذاشته شود، اما تعهد داده می شود که از این اطلاعات برای اهداف تجاری استفاده نشود.

این اپلیکیشن را شرکت علوم تغذیه زوئی، به ریاست تیم اسپکتور پرفسور اپیدمیولوژی ژنتیک در کالج کینگ لندن، تهیه کرده است. زوئی قبل از آن که به عنوان شرکت خصوصی تاسیس شود، در کالج کینگ شروع به کار کرد و پژوهشگران دانشگاه و دیگر سازمان ها به ایجاد اپ آن کمک کردند.

این برنامه همچنین از اطلاعات و مشارکت کنندگان در تحقیق دوقلو های بریتانیا موسوم به تویینز-یو کی استفاده می کند که اطلاعات 15 هزار دوقلوی همسان و غیرهمسان را طی سه دهه و در تلاش برای جمع آوری داده های مهم پزشکی جمع آوری کرده است.

دوقلو هایی که بخشی از این تحقیق هستند می توانند اطلاعات مربوط به سلامت خود را ثبت کرده و در صورت مشاهده نشانه های کووید-19، کیت آزمایش برایشان فرستاده می شود که امکان درک بهتر نشانه ها را فراهم می آورد.

پرفسور اسپکتور گفت: همه دوران نگران کننده ای را سپری می کنند. دوقلو های ما تعهد فوق العاده ای دارند. مشارکت کنندگان مشتاقی که پیشتر با دقت و جزئیات مورد مطالعه قرار گرفته اند و فرصتی منحصربه فرد در اختیار ما گذاشته اند تا پاسخ های مهمی بدهیم و مبارزه جهانی علیه کووید-19 را حمایت کنیم. هرچه مردم بیشتری از این اپ استفاده کنند، داده های زنده بهتری داریم تا در کشور با شیوع بیماری مقابله کنیم.

شرکت کنندگانی که از طریق این اپلیکیشن در تحقیق حضور دارند، به بخش مرکزی آزمایش آن دسترسی نخواهند داشت. نرم افزار کاربردی فوق در حال حاضر در بریتانیا در اپ استور اپل و گوگل قابل دسترس است و به گفته زوئی، 26 مارس در آمریکا در دسترس خواهد بود.

همزمان با این، سرویس سلامت همگانی بریتانیا، نرم افزار خود برای ثبت نام داوطلبان کمک رسانی را راه انداخته و تا به امروز بیش از 170 هزار نفر از مردم در آن ثبت نام کرده اند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1022

به "اپلیکیشن نشانه شناسی کرونا در اپل استور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن نشانه شناسی کرونا در اپل استور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید