ایجاد هزار فرصت شغل در استان لرستان به همت بنیاد برکت

به گزارش مجله ابوذریون، به گزارش خبرگزاری مهر، بنیاد برکت ایجاد اشتغال در شهرهای دلفان، پل دختر، کوهدشت و رومشکان لرستان را به عنوان یکی از استان های محروم کشور در قالب طرح های اشتغال زایی اجتماع محور آسمان (آیین نامه سرمایه گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) و سحاب (سرمایه گذاری حمایتی اقتصادی برکت) در دستور کار خود دارد.

ایجاد هزار فرصت شغل در استان لرستان به همت بنیاد برکت

بر این اساس، تا به امروز 350 فرصت شغلی در زمینه پرورش دام سبک در این شهرستان ها به مرحله اجرایی رسیده و 700 اشتغال دیگر نیز تا بهمن ماه به بهره برداری خواهد رسید.

فرآیند اشتغال زایی در استان لرستان از مرداد ماه سال جاری با حضور بنیاد برکت و تشکیل کمیته توسعه اشتغال در شهرهای مختلف این استان به ریاست فرماندار و عضویت تمامی دستگاه های اجرایی مؤثر در این حوزه کلید خورده است.

با تصویب رشته های مستعد در زمینه کارآفرینی، با توجه به ظرفیت های منطقه و پس از شروع شناسایی متقاضیان در مناطق محروم روستایی، نزدیک به 2500 نفر انتخاب و وارد فرآیند اهلیت سنجی توسط تسهیل گران بنیاد برکت شدند که از این تعداد، تا به امروز 350 واجد شرایط به بانک عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند.

میانگین تسهیلات درنظر گرفته شده برای هر متقاضی 250 میلیون ریال به شکل وام قرض الحسنه و با تنفس پرداخت 4 ماهه است. هم چنین فاز دوم این طرح، تا سرانجام بهمن ماه با ایجاد 700 فرصت شغلی دیگر اجرایی خواهد شد.

لازم به ذکر است، اشتغال آفرینی بنیاد برکت در قالب طرح های اجتماع محور آسمان و سحاب، فرآیندی چندمرحله ای است که در آن، ایجاد کسب وکارهای پایدار و ماندگار با مهارت آموزی و استانداردسازی به یاری تسهیل گران مدنظر قرار گرفته است.

اشتغال آفرینی، محرومیت زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم تر توسعه یافته از جمله رسالت ها و فعالیت های عمده بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 103

به "ایجاد هزار فرصت شغل در استان لرستان به همت بنیاد برکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد هزار فرصت شغل در استان لرستان به همت بنیاد برکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید