تأکید رهبران عراقی بر لزوم تسریع تشکیل دولت جدید

به گزارش مجله ابوذریون، رئیس جمهور و روسای دو قوه مجریه و مقننه عراق چهارشنبه شب در ملاقات با یکدیگر بر اهمیت تشکیل هر چه سریعتر دولت جدید و برطرف مطالبات معترضان برای اصلاحات تأکید کردند.

تأکید رهبران عراقی بر لزوم تسریع تشکیل دولت جدید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از السومریه نیوز، برهم صالح رئیس جمهور عراق، عادل عبدالمهدی نخست وزیر و رئیس دولت پیشبرد امور و محمد الحلبوسی رئیس مجلس این کشور چهارشنبه شب درباره مسایل داخلی کشورشان گفت وگو کردند.

دفتر ریاست جمهوری عراق در این خصوص بیانیه ای را صادر و در آن بیان کرد که رهبران عراقی در این نشست که در کاخ السلام برگزار گردید، بر اصل حفاظت از منافع عراق، امنیت سیاسی و مالی و همچنین خویشتنداری و جلوگیری از ایجاد درگیری و کشمکش تأکید کردند.

در ادامه بیانیه آمده است: مسئولان عراقی در این نشست، تشکیل هرچه زودتر دولت جدید و پاسخ به درخواست ها برای اصلاحات در زمینه های سیاسی، مالی و خدماتی را که موجب حفظ حاکمیت عراق و امنیت عراقی ها می گردد، خواهان شدند.

در خاتمه بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق آمده که در این نشست همچنین، لزوم رعایت حاکمیت ملی عراق و حفظ آن در برابر دخالت های خارجی مورد آنالیز نهاده شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 814

به "تأکید رهبران عراقی بر لزوم تسریع تشکیل دولت جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید رهبران عراقی بر لزوم تسریع تشکیل دولت جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید