تحریم های یکجانبه آمریکا سبب افزایش نابرابری درآمدی شده است

به گزارش مجله ابوذریون، به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت (پاد)، سید حمید پورمحمدی رئیس دوره ای شورای حکام اپدیم که امروز ریاست آن را به پاکستان واگذار کرد، طی سخنانی در چهارمین نشست شورای حکام اپدیم (اجلاس مدیریت بحران کشورهای آسیایی) گفت: تحریم های یکجانبه ایالات متحده آمریکا باعث ایجاد چالش جدی برای جمهوری اسلامی ایران در جهت دستیابی به اهداف رشد اقتصادی و همچنین افزایش نابرابری درآمدی شده است.

تحریم های یکجانبه آمریکا سبب افزایش نابرابری درآمدی شده است

وی اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضوی متعهد در سازمان ملل، در حال اجرای برنامه پنج ساله ششم توسعه می باشد که بر نقش اقتصاد دانش محور و توسعه فناوری های جدید در زمینه های مختلف تاکید دارد.

معاون مالی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: در هماهنگی با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل، برنامه پنج ساله جاری بر اساس مفاهیمی همچون برابری و شمولیت بنا نهاده شده است.

وی گفت: بر اساس آمار رسمی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، اقتصاد جهانی از یک رشد نسبی خوبی در سال 2019 بهره مند شد و مردم جهان، در سطوح مختلف از مواهب این رشد بهره مند شدند.

رئیس هیأت ایران در اجلاس مدیریت بحران در پاکستان گفت: اما جمهوری اسلامی ایران، اخیراً شاهد چالش هایی جدی در نیل به اهداف رشد مالی اش بوده و همچنین افزایش نابرابری درآمدی را تجربه کرده است که محصول تحریم های مالی یکجانبه دولت ایالات آمریکاست.

وی تاکید کرد: این تحریم ها نه تنها در تضاد با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل است، بلکه به دلیل هدف دریافت موارد غیر نظامی و انسان محبت آمیز مانند غذا و دارو و به تبع آن به مخاطره انداختن امنیت مردم، ناقض بندهای متعدد منشور سازمان ملل نیز است.

ایران آماده ترویج همکاری های چندجانبه با اعضای اپدیم است

رئیس دوره ای سابق مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا (اپدیم) گفت: نشست فعلی شورای حکام اپدیم یک فرصت ارزشمند برای بررسی دستاوردها و موفقیت هایی است که کشورهای عضو در سال گذشته و همچنین طراحی و برنامه ریزی در راستای تالش جمعی برای آینده است.

وی اضافه نمود: رویدادهایی از این قبیل فرصتی عالی برای کشورهای عضو هستند تا دانسته ها و تجارب خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و به این ترتیب، بر چالش های مشترکی که در جهان پیچیده امروز با آن روبرو هستیم فایق آییم. از طریق این گونه حرکات جمعی می توانیم قدم های مؤثری در راستای نیل به اهداف توسعه پایدار برداریم.

معاون مالی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدمی بزرگ در راستای یافتن پاسخی برای چالش هایی که تاب آوری و ایمنی در برابر سوانح طبیعی را به مخاطره می اندازد، با همراهی، همکاری و پشتیبانی کشورهای عضو اپدیم و کمیسیون مالی و اجتماعی آسیا اقیانوسیه سازمان ملل (اسکاپ)، پیشنهاد ایجاد اپدیم را بیان نمود و از تأسیس آن پشتیبانی کرد.

وی اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که مرکز اپدیم را در تهران میزبانی نماید، همانگونه که در قطعنامه 11/71 اسکاپ در سال 2016 تصویب شد.

پورمحمدی گفت: از زمان آغاز فعالیت های اپدیم، چندین دوره کارگاه، دوره آموزشی، بازدید میدانی، مأموریت مشاورهای، اجرای برنامه سازمان ملل، نشست بین المللی، نشست کارشناسی و نشست شورای حکام برگزار شده است.

وی اضافه نمود: خوشبختانه اپدیم فعالیت های خود را در زمینه های مختلف در کشورهای منطقه توسعه داده و بر اساس اولویت ها و نیازهای کشورها عمل می نماید. امروز، انتظار کشورهای منطقه نشان می دهد که مأموریت ها و خدمات اپدیم مرتبط و مورد نیاز هستند.

پورمحمدی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تمایل و آمادگی خود را برای ترویج همکاری های چندجانبه بین کشورهای عضو و ناظر اسکاپ اعلام کرده و مطابق با قطعنامه 11 /71، خود را به حمایت همه جانبه سیاسی، حقوقی، مالی، فنی و لجستیکی از اپدیم متعهد می داند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 920

به "تحریم های یکجانبه آمریکا سبب افزایش نابرابری درآمدی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های یکجانبه آمریکا سبب افزایش نابرابری درآمدی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید