تشکر پامپئو از بارزانی به خاطر حفاظت از پرسنل آمریکایی

به گزارش مجله ابوذریون، وزیر خارجه آمریکا در دیدار با نخست وزیر منطقه کردستان عراق در حاشیه نشست مونیخ، از مواضع او در قبال حفاظت از پرسنل و تاسیسات آمریکایی در منطقه تشکر کرد.

تشکر پامپئو از بارزانی به خاطر حفاظت از پرسنل آمریکایی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به رغم تصویب قانون خروج نظامیان خارجی از عراق در مجلس این کشور، نخست وزیر منطقه کردستان عراق خواستار تداوم حضور این نظامیان شده و وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ از او به خاطر مواضعش تشکر کرده است.

بعد از دیدار دوجانبه جمعه شب مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا و شاد بارزانی نخست وزیر منطقه کردستان عراق در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ، وزارت خارجه آمریکا درباره این دیدار بیانیه صادر کرد.

در این بیانیه آمده است، پامپئو از بارزانی به خاطر مشارکتش با ایالات متحده و همچنین تعهد حکومت منطقه ای کردستان به امنیت پرسنل و تاسیسات ایالات متحده در منطقه کردستان قدردانی کرد.

طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، پامپئو ضمن تاکید تعهد پایدار آمریکا به یک عراق قوی، مستقل و مرفه، از جنبش اعتراضات در عراق اعلام حمایت کرد.

وزیر خارجه آمریکا به بارزانی گفت: دولت عراق باید به منظور پرداختن به نارضایتی های مشروع جنبش اعتراضی و تامین یک زندگی با شان، رفاه و امن برای همه عراقی ها اصلاحات را انجام دهد.

طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، پامپئو و بارزانی توافقشان را درباره ضرورت ادامه همکاری نزدیک بین ایالات متحده و حکومت منطقه ای کردستان مطابق با توافقنامه چارچوب استراتژیک ایالات متحده-عراق ابراز داشتند.

خود پامپئو هم بعد از بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره این دیدار توئیتی درباره دیدارش با شاد بارزانی منتشر کرد.

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه گفت و گوی سازنده ای داشته است، افزود: من از شاد بارزانی به خاطر مشارکت و تعهد مستحکمش درباره امنیت پایدار پرسنل و تاسیسات ایالات متحده در منطقه کردستان تشکر کردم. هر دو درباره ضرورت ادامه همکاری نزدیک (اربیل و واشنگتن) توافق داریم.

شامگاه جمعه (دیشب) دفتر نخست وزیری منطقه کردستان عراق درباره دیدار او با وزیر امور خارجه آمریکا در شهر مونیخ آلمان بیانیه صادر کرد.

طبق این بیانیه، شاد بارزانی در این دیدار با مایک پامپئو، در مورد تقویت روابط دوجانبه و آخرین تحولات عراق از جمله فرایند تشکیل دولت جدید و تهدید های امنیتی این کشور رایزنی کرد.

بنا بر گزارش رسانه های کرد زبان عراق، شاد بارزانی در این دیدار درباره باقی ماندن نظامیان آمریکایی در عراق صحبت و اصرار کرده است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 889

به "تشکر پامپئو از بارزانی به خاطر حفاظت از پرسنل آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکر پامپئو از بارزانی به خاطر حفاظت از پرسنل آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید