تصمیم AFCطبق دواساسنامه خلاف مقررات است، باید درcas طرح شکایت کنیم

به گزارش مجله ابوذریون، به گزارش خبرنگاران، مهدی محمدنبی در گفت وگو با سایت باشگاه پرسپولیس درباره تصمیم اخیر AFC اظهار کرد: کمیته مسابقات ای اف سی بدون رعایت مفاد ماده 4 از اساسنامه فیفا و ماده 13 از اساسنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا که در آن صراحتا بر عدم تبعیض قائل شدن نسبت به فدراسیون ها و باشگاه های هر کشوری تاکید شده، خلاف مقررات، تصمیماتی به ضرر نمایندگان ایران گرفته است. این کمیته بدون داشتن مستندات کافی و عدم اشراف به مقررات بین المللی و ملی هر کشوری اقدام به اتخاد تصمیم غیرقانونی کرده که منجر به حذف میزبانی تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا شده است. این تصمیم از یک سو موجب خواهد شد اعتبار ملی و بین المللی فدراسیون فوتبال خدشه دار شده و از سوی دیگر به شعور، قداست و تاریخ باشگاه های ایرانی و هواداران میلیونی آن لطمه جدی وارد شود.

تصمیم AFCطبق دواساسنامه خلاف مقررات است، باید درcas طرح شکایت کنیم

نبی ادامه داد: توصیه و درخواست بنده از ریاست AFC آقای شیخ سلمان این است که توسعه پایدار در فوتبال آسیا زمانی محقق می شود که برگزاری مسابقات بین المللی در کشور میزبان در اولویت قرار گیرد و تصمیمات اتخاذ شده توسط کمیته مسابقات AFC که بر خلاف روح و قوانین و مقررات حاکم بر ورزش فوتبال و همچنین در تضاد با مفاد ماده 4 از اساسنامه AFC و ماده 13 از اساسنامه فیفا است، را کان لم یکن تلقی کنند.

او در خاتمه گفت: بدیهی است فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران می بایست در ارکان قضایی فیفا و نهایتا بر اساس مفاد مواد 59 و 60 از اساسنامه فیفا در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) طرح شکایت کند فرصت را از دست ندهد تا حقوق حقه باشگاه ها و هوادارانشان تضییع نشود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 822

به "تصمیم AFCطبق دواساسنامه خلاف مقررات است، باید درcas طرح شکایت کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم AFCطبق دواساسنامه خلاف مقررات است، باید درcas طرح شکایت کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید