تهدید انسانی و محیط زیستی در زیباترین تپه گردشگری گلستان

به گزارش مجله ابوذریون، خبرنگاران- گروه استان ها: نامش سوگله است، زیرا تپه ای بود سبز و زیبا، مشرف به شهر گرگان که می توانستیم کل شهر را از آنجا ببینیم. منطقه ای زیبا با تراکم درختان که بعدها به دلیل راستا پیچ در پیچ دسترسی به آن به هزار پیچ هم معروف شد.

تهدید انسانی و محیط زیستی در زیباترین تپه گردشگری گلستان

اگر علاقمند به سفر با بهترین هزینه سفر به کانادا چقدر است هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

تپه گردشگری سوگله، سال ها پیش جنگلی زیبا بود به طوری که امکان ورود به بخشی از این منطقه وجود نداشت. اما امروز شاهد آن هستیم که این مرکز گردشگری تبدیل به معدن نخاله های ساختمانی و دریاچه فضولات انسانی شده است.

بویی که در اطراف این تپه به دلیل تخلیه نخاله ها و فاضلاب پیچیده هر شهروند یا مسافری را از این منطقه گردشگری دور می نماید. حالا آنقدر در سوگله نخاله تخلیه نموده اند که دیگر تپه هزارپیچ نیست بلکه کوهی از ضایعات ساختمانی است که درختان جنگلی در زیر آن دفن شده اند.

همه داستان اینجا تمام نمی گردد زیرا چندی است که تخلیه نخاله به اراضی کشاورزی جهت تپه سوگله و تخلیه فاضلاب در روزهای بارانی به کنار جاده در این منطقه رسیده است.

در چند صد متری این فاجعه زیست محیطی، روستای سعدآباد قرار گرفته است. مردم روستا از بوی بد فاضلاب و آلودگی هایی که به دلیل تخلیه شدن فاضلاب ایجاد شده، رنج می برند. سعدآبادی ها در طول سال امکان کشاورزی و دامداری در زمین های مجاور این تپه را ندارند زیرا چرای دام در مجاورت این منطقه احشام را تلف نموده و امکان کشاورزی را در این شرایط نامطلوب به آنها نمی دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 809

به "تهدید انسانی و محیط زیستی در زیباترین تپه گردشگری گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید انسانی و محیط زیستی در زیباترین تپه گردشگری گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید