توافق ارمنستان با روسیه و آذربایجان برای سرانجام جنگ قره باغ

به گزارش مجله ابوذریون، خبرنگاران : نخست وزیر ارمنستان اظهار داشت توافقنامه ای را با رئیس جمهور روسیه و آذربایجان برای سرانجام دادن به جنگ در قره باغ امضا نموده است.

توافق ارمنستان با روسیه و آذربایجان برای سرانجام جنگ قره باغ

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان بامداد سه شنبه (به وقت تهران) گفت توافقنامه ای را با روسیه و آذربایجان برای خاتمه دادن به جنگ در قره باغ امضا نموده است.

پاشینیان در بیانیه ای گفت: توافقنامه ای را با رئیس جمهور روسیه و آذربایجان برای خاتمه دادن به جنگ در قره باغ امضا کردم.

او اضافه نمود: تصمیمی گرفتم که برای همه مان سخت است. آتش بس، برای مردم ما و خود من بسیار دردناک است.

پاشینیان توضیح داد: این پیروزی نیست، اما تا زمانی که شما اذعان نکنید که باخته اید، شکستی در کار نخواهد بود. ما هرگز اذعان نمی کنیم که باخته ایم و این شروع عصر وحدت ملی برای ما خواهد بود.

وی گفت: در برابر شهدای همه شما زانو می زنم. در برابر همه سربازان، افسران، ژنرال ها و نیروهای داوطلب که با جانشان از سرزمین مادری مان دفاع کردند، تعظیم می کنم.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان بیش از یک ماه است که در منطقه قره باغ کوهستانی وارد یک درگیری نظامی شده اند. طی این مدت سه بار بر سر توقف درگیری ها و آتش بس بشردوستانه توافق کردند که دو بار با میانجی گری مسکو بود و بار سوم با میانجی گری واشنگتن حاصل شد، اما هر بار این توافق نقض و درگیری از سر گرفته شده است.

جمهوری آذربایجان با استناد به قطعنامه های بین المللی اعلام نموده که درصدد احیای حاکمیت خود بر قره باغ کوهستانی است؛ منطقه ای که کنترل آن در دست نیروهای تحت حمایت ارمنستان قرار گرفته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1396

به "توافق ارمنستان با روسیه و آذربایجان برای سرانجام جنگ قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق ارمنستان با روسیه و آذربایجان برای سرانجام جنگ قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید