توافق تهران و بغداد برای آزاد کردن منابع مالی ایران

به گزارش مجله ابوذریون، رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مثبت بودن رایزنی هایش با مقامات عراقی گفت: با بانک مرکزی و بانک تجارت عراق بر سر آزاد کردن منابع مالی کشورمان به توافق رسیده است.

توافق تهران و بغداد برای آزاد کردن منابع مالی ایران

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ جمال سیدی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرنگاران، عبدالناصر همتی درباره نتائج مذاکراتش با مقامات عراقی گفت: جلسه مشترک سه جانبه با روسای بانک مرکزی و بانک تجارت عراق منجر به توافق بر سر آزاد کردن منابع اقتصادی ایران با هدف خرید کالا های اساسی برای کشور شده است.

وی جلسه مشترک خود را با مصطفی غالب مخیف رییس بانک مرکزی و سالم جواد عبدالهادی چلبی رییس بانک تجارت عراق را در این راستا مهم ارزیابی کرد و افزود: در این جلسه در باره تبادلات تجاری گفت وگوی مفصلی صورت گرفت.

رییس کل بانک مرکزی شرح داد: جمهوری اسلامی ایران در نتیجه صادرات برق و گاز به عراق، منابع اقتصادی چشمگیری در بانک های عراق دارد.

وی با بیان اینکه متعاقب جلسه سه جانبه، با مصطفی الکاظمی نیز جلسه داشته است اظهار کرد: نخست وزیر عراق از حصول این توافق ابراز خرسندی و استقبال کرده است. الکاظمی قول داده است که به طور هفتگی فرایند انجام این توافق را میان دو کشور پیگیری کند.

همتی ابراز امیدواری کرد که با توافق های اجرا شده گام های مثبتی در توسعه روابط اقتصادی و بانکی با کشور دوست و برادر عراق برداشته شود.

به گفته وی، جمهوری اسلامی ایران در چارچوب این توافق، بنا دارد بر اساس نیاز های خود، از این منابع اقتصادی اقتصادی برداشت کند.

همتی خاطر نشان کرد: این کالا ها به دلیل اینکه جزو نیاز های اساسی کشور است معاف از تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا هستند.

رییس کل بانک مرکزی مانع اساسی در برداشت از این منابع اقتصادی را در حوزه اجرایی دانست و گفت: بانک تجارت عراق و معذوریت هایی که بانک مرکزی عراق قبلا داشت با توافق امروز برطرف شدند.

عبدالناصر همتی امروز دوشنبه در راس هیاتی سفر یک روزه ای به بغداد انجام داده و طی آن با مصطفی الکاظمی نخست وزیر، علی عبدالامیر علاوی وزیرداریی، مصطفی غالف مخیف روسای بانک مرکزی و سالم جواد عبدالهادی چلبی رییس بانک تجارت عراق دیدار و رایزنی کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1405

به "توافق تهران و بغداد برای آزاد کردن منابع مالی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق تهران و بغداد برای آزاد کردن منابع مالی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید