توضیحات وزیر راه درباره پیش فروش متری مسکن در بورس ، سقف افزایش اجاره بها در شهرهای مختلف کشور

به گزارش مجله ابوذریون، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش فروش متری مسکن در بورس گفت: بحث مسکن در بورس امر پیچیده ای است و قابل انجام سریع نیست به همین دلیل صندوق تامین سرمایه زمین و مسکن تشکیل داده ایم.

توضیحات وزیر راه درباره پیش فروش متری مسکن در بورس ، سقف افزایش اجاره بها در شهرهای مختلف کشور

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش مجله ابوذریون به نقل از تسنیم، محمد اسلامی در جمع مجله ابوذریون در رابطه با اقدامات دولت جهت کنترل نوسانات بازار مسکن گفت: نوسانات بازار مسکن متاثر از نوسانات بازارهای موازی ارز و طلاست و متغیر اصلی بازار مسکن هستند و وقتی منابعی که برای تامین سرمایه وارد بازار مسکن می گردد التهاب آور است.

وی گفت: برای ما بسیار حائز اهمیت است که خانواده های فاقد مسکن در کشور را شناسایی و پروژه ای آغاز کنیم که صاحب خانه شوند به همین دلیل طرح مسکن ملی را پایه گذاری نموده و در حال اجراست و یک میلیون و 600 هزار نفری که ثبت نام نموده اند حدود 800 هزار نفر واجد شرایط بوده و این تعداد نیز مجدد در حال پالایش هستند که معدل پذیرش این افراد 34 سال سن و قشر جوان فاقد مسکن و مسکن اولی هستند.

اسلامی اضافه نمود: در رابطه با بحث اجاره بها با توجه به شدت شیوع کرونا در کشور بر اساس مصوبه ستاد ملی در مرحله اول برای جلوگیری از اسباب کشی مستاجرها 2 ماه تخلیه منزل با تاخیر انجام گردد و در مرحله دوم مصوبه حداکثر سقف افزایش اجاره بها در تهران 25 درصد، 7 کلان شهر 20 درصد و در سایر شهرها نیز 15 درصد مصوب شده است که صاحب خانه ها باید از این مصوبه تبعیت نمایند و چنانچه مستاجری نیز تعهدات خود را انجام ندهد بر اساس حکم موظف است طی 2 ماه خانه را تخلیه و همچنین اگر صاحب خانه ای ملک خود را به فروش برساند و کد رهگیری بگیرد، مستاجر تا 2 ماه مهلت دارد که خانه را تخلیه کند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش فروش متری مسکن در بورس بیان کرد: بحث مسکن در بورس امر پیچیده ای است و قابل انجام سریع نیست به همین دلیل صندوق تامین سرمایه زمین و مسکن را تشکیل داده ایم و با بورس مذاکراتی صورت گرفته که منابعی که مردم نیازمند مسکن نیستند ولی علاقه مند به سرمایه گذاری در زمین و مسکن هستند بتوانند منابع خود را تبدیل به سهام نمایند که امیدواریم به زودی قابل اجرا گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1137

به "توضیحات وزیر راه درباره پیش فروش متری مسکن در بورس ، سقف افزایش اجاره بها در شهرهای مختلف کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات وزیر راه درباره پیش فروش متری مسکن در بورس ، سقف افزایش اجاره بها در شهرهای مختلف کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید