جزئیات رسانه های امریکایی از نحوه لو رفتن محل اختفای البغدادی

به گزارش مجله ابوذریون، البغدادی برای در امان ماندن از خطر 67 هزار دلار به گروه های مسلح رقیب پرداخت نموده بود ، کماندوهای امریکایی با یاری یکی از عناصر داعش توانستند محل اختفای نهایی او را پیدا نمایند ، این عضو داعش، حتی در عملیات ساخت و ساز مخفی گاه البغدادی در سوریه هم نقش داشت ، احتمال می رود دولت آمریکا جایزه 25 میلیون دلاری که برای سر البغدادی معین نموده بود را به این فرد اعطا کند.

جزئیات رسانه های امریکایی از نحوه لو رفتن محل اختفای البغدادی

رسانه های آمریکایی جزئیات بیشتری از عملیات کشتن ابوبکر البغدادی، سرنموده معدوم داعش منتشر نموده و مدعی شده اند او برای در امان ماندن از خطر 67 هزار دلار به گروه های مسلح رقیب پرداخت نموده بود، اما خاتمه یک عنصر داخلی داعش مخفی گاهش را لو داد.

مقام های آمریکاییِ آگاه از عملیات کشتن البغدادی به روزنامه واشنگتن پست گفته اند کماندوهای آمریکایی با یاری یکی از عناصر داعش که از جمله افراد دخیل در جابجایی های البغدادی در سوریه بود توانستند محل اختفای نهایی او را پیدا نمایند. این عضو داعش، حتی در عملیات ساخت و ساز مخفی گاه البغدادی در سوریه هم نقش داشت.

مقام های مورد استناد واشنگتن پست می گویند اطلاعات دقیق این مخبر داعش از محل اختفای البغدادی و همچنین طرحی که او از تک تک اتاق های پناهگاه او ارائه کرد، از اهمیتی اساسی در عملیات 26 اکتبر که به کشته شدن یکی از خطرناک ترین تروریست های جهان منجر شد، برخوردار بود.

این مخبر هنگام انجام عملیات در مجتمع محل اختفای البغدادی در استان ادلب سوریه در آنجا حضور داشت و دو روز بعد به همراه خانواده اش از منطقه خارج شدند. احتمال می رود دولت آمریکا جایزه 25 میلیون دلاری که برای سر البغدادی معین نموده بود را به این فرد اعطا کند.

تابعیت این فرد نفوذی در داعش هنوز تعیین نشده است. یکی از مقام های مورد استناد واشنگتن پست گفته او سنی و اهل یکی از کشورهای عربی است و از زمانی که داعش یکی از خویشاوندانش را کشت به صف مخالفان این گروه تروریستی پیوست.

روزنامه نیویورک تایمز هم در گزارشی جداگانه نوشته البغدادی بعد از پرداخت پول به یکی از گروه های مسلح رقیب، در پایگاه آن گروه در استان ادلب مخفی شده بود.

طبق گزارش نیویورک تایمز، سرنموده داعش دست کم 67 هزار دلار به گروهک حراس الدین، وابسته به القاعده پرداخت نموده بود. با این حال، در خاتمه، این یکی از عناصر داخلی داعش بود که البغدادی را لو داد.

در سال های گذشته، ادلب به کانون تجمع شماری از گروه های مسلح مخالف با داعش تبدیل شده است.، فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 625

به "جزئیات رسانه های امریکایی از نحوه لو رفتن محل اختفای البغدادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات رسانه های امریکایی از نحوه لو رفتن محل اختفای البغدادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید