جو بایدن: دنبال طولانی ترکردن محدودیت های هسته ای و پرداختن به برنامه موشکی ایران هستیم ، گزینه بازگرداندن اتوماتیک تحریم ها همواره در اختیار آمریکاست

به گزارش مجله ابوذریون، جو بایدن در مصاحبه ای گفت: به دنبال طولانی ترکردن محدودیت های هسته ای ایران و پرداختن به برنامه موشکی این کشور هستیم.

جو بایدن: دنبال طولانی ترکردن محدودیت های هسته ای و پرداختن به برنامه موشکی ایران هستیم ، گزینه بازگرداندن اتوماتیک تحریم ها همواره در اختیار آمریکاست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، توماس فریدمن، خبرنگار نیویورک تایمز بعضی از مفاد تبادل نظر های خود با جو بایدن درباره ایران را در گزارشی منتشر نموده است.

فریدمن نوشته جو بایدن در این مصاحبه درباره اینکه چرا مایل است در صورت بازگشت ایران به توافق هسته ای برجام به این توافق بازگردد و تحریم های وضع شده توسط ترامپ علیه ایران را برطرف کند، تبادل نظر نموده است.

بایدن در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا موضعش درباره بازگشت به برجام همان است که قبلاً طی یادداشتی در سی ان ان اعلام نموده بود یا خیر گفت: [مسئله]سخت خواهد بود، ولی بله.

فریدمن نوشته دیدگاه بایدن و تیم امنیت ملی او این است که بعد از آنکه برجام توسط هر دو طرف احیا شد بایستی در فاصله ای کوتاه مذاکراتی با هدف طولانی تر کردن محدودیت های ایران در زمینه فراوری مواد هسته ای و همچنین پرداختن به مسئله نفوذ منطقه ای ایران برگزار گردد.

در حالت ایده آل، تیم بایدن امیدوار است در این مذاکرات علاوه بر طرف های اصلی توافق هسته ای کشور های همسایه عربی ایران مانند عربستان سعودی و امارات نیز حضور داشته باشند.

بایدن در این مصاحبه گفت: ببینید صحبت های زیادی درباره موشک های راهنمایی دقیق و همه مسائل دیگری که منطقه را بی ثبات می نمایند مطرح می گردد، ولی بهترین راه برای ایجاد قدری ثبات در منطقه تعامل در چارچوب برجام است.

به نوشته فریدمن، جو بایدن گفته چنانچه ایران به بمب دست پیدا کند فشار مضاعفی روی سعودی ها، ترکیه، مصر و دیگران وارد خواهد شد تا آن ها هم به بمب دست پیدا نمایند. او گفت: آخرین شری که ما در هر نقطه از جهان می خواهیم ایجاد توانمندی سلاح اتمی است.

بایدن در ادامه گفت: ما با مشورت متحدان و شریکانمان، وارد مذاکرات و توافقات متعاقبی برای محکم تر و طولانی تر کردن محدودیت های هسته ای ایران و پرداختن به برنامه موشکی این کشور خواهیم شد.

جو بایدن افزود: گزینه بازگرداندن اتوماتیک تحریم ها همواره در اختیار آمریکا است و ایران به این مسئله واقف است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1497

به "جو بایدن: دنبال طولانی ترکردن محدودیت های هسته ای و پرداختن به برنامه موشکی ایران هستیم ، گزینه بازگرداندن اتوماتیک تحریم ها همواره در اختیار آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جو بایدن: دنبال طولانی ترکردن محدودیت های هسته ای و پرداختن به برنامه موشکی ایران هستیم ، گزینه بازگرداندن اتوماتیک تحریم ها همواره در اختیار آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید