خبرنگاران افراد با داشتن هرگونه علایم بیماری خود را قرنطینه نمایند

به گزارش مجله ابوذریون، قصرشیرین- خبرنگاران- رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: افراد با داشتن هرگونه علایم بیماری سرما خوردگی و یا تنفسی حتما خود را در منزل قرنطینه نموده و تا زمان انجام آزمایش کرونا و منفی شدن جواب، از تردد در سطح شهر خودداری نمایند.

خبرنگاران افراد با داشتن هرگونه علایم بیماری خود را قرنطینه نمایند

دکتر رضا منصوری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: افرادی که به هر نحوی علایمی از بیماری را در خود مشاهده کردند آن را به سرما خوردگی و یا آلرژی و حساسیت فصلی نسبت ندهند چون تشخیص این علایم با بیماری کرونا تنها به وسیله انجام آزمایش پی سی آر و یا سی تی اسکن معین می گردد.

وی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا به امروز در قصرشیرین 180 مورد ابتلا داشته ایم که متاسفانه هشت تن از مبتلایان فوت نموده اند و هم اکنون هشت تن در بخش کرونای بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) این شهرستان بستری هستند که یکی از آن ها شرایطش وخیم است که البته بیمارستان قصرشیرین تنها بیمارستان استان کرمانشاه است که دستگاه اکسیژن ساز دارد و از این نظر مسئله ای نداریم.

رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: از تمامی افرادی که آزمایش کرونای آن ها مثبت است عاجزانه درخواست می کنیم که خود و خانواده شان را در منزل قرنطینه نمایند چون به خطر انداختن سلامت دیگران یک حق الناس است و باید در پیشگاه خداوند جوابگو باشند.

منصوری از مردم خواست برای مقابله با بیماری کرونا و مهار موج سوم حتما از ماسک استفاده نموده و رعایت موازین بهداشتی، شستن دست ها و فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.

او گفت: کرونا وارد مرحله خطرناکی شده و در کمین همه افراد است و هر روز شاهد بدتر شدن اوضاع هستیم از این رو مردم باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پرهیز از ترددهای غیرضروری و همچنین در خانه ماندن ستاد کرونا و مدافعان سلامت را در ریشه کن کردن این بیماری بیماری نمایند.

وی اضافه نمود: کادر درمان و مرکز 16 ساعته و بیمارستان آماده خدمات رسانی به بیماران هستند و از مردم می خواهیم تا بدون دلیل به مراکز درمانی مراجعه ننمایند.

او گفت: از مجموعه کادر درمان این شهرستان تا به امروز 25 تن از افراد به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: آزمایش پی سی آر برای تشخیص کرونا همه روزه در مرکز 16 ساعته این شهرستان انجام می گردد و این آزمایش برای افراد بالای 60 سال و همچنین افراد دارای بیماری زمکینه ای که بیماری آن ها در سامانه سلامت سیب ثبت شده و محرز است رایگان انجام می گردد.

وی همچنین از پیگیری لازم کادر درمان از شرایط افراد مبتلا در قرنظینه و خانواده های آنان تا زمان بهبودی کامل اطلاع داد.

منصوری اضافه نمود: تا زمانی که مردم مشارکت و همکاری لازم را انجام ندهند شاهد قطع زنجیره انتقال بیماری ویروسی نخواهیم بود.

کرونایی های بستری در کرمانشاه نسبت به شهریور چهار برابر شد

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه اکنون 926 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند، گفت: این تعداد نسبت به 6 مهرماه بیش از 2 برابر و نسبت به 6 شهریور بیش از چهار برابر است.

مهدی محمدی اضافه نمود: در شبانه روز گذشته 94 مورد بیمار مثبت بستری و 340 بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

وی اظهارداشت: از ابتدای اپیدمی تا به امروز 6 هزار و 460 بیمار مثبت بستری و 20 هزار و 925 بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

او تعداد موارد فوت با ابتلای قطعی در 24 ساعت گذشته در استان را نیز 9 نفر گفت و گفت: از این تعداد چهار نفر در شهرستان کرمانشاه، 2 نفر سرپل ذهاب، یک نفر اسلام آبادغرب، یک نفر روانسر و یک نفر در دالاهو فوت کردند.

به گفته وی، از ابتدای شیوع اپیدمی تا به امروز در مجموع 837 نفر براثر ابتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست دادند.

محمدی اضافه نمود: در 24 ساعت گذشته 227 بیمار جدید با علایم بیماری کرونا در استان بستری و 148 نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه همچنین گفت: از ابتدای اپیدمی تا به امروز 16 هزار و 867 بیمار با علایم بیماری کرونا در استان بستری و 15 هزار و 113 نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1432

به "خبرنگاران افراد با داشتن هرگونه علایم بیماری خود را قرنطینه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افراد با داشتن هرگونه علایم بیماری خود را قرنطینه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید