دولت برای درآمدهای خود در سال 1400 هم به بورس چشم دوخته است

به گزارش مجله ابوذریون، وزیر اقتصاد گفت: سال 1400 سرعت و عمق بیشتری به بازار سرمایه می دهیم تا تحقق رقم 1400 هزار میلیارد تومان تامین اقتصادی از دو بازار پول و سرمایه و سرمایه گذاری خارجی محتمل تر باشد.

دولت برای درآمدهای خود در سال 1400 هم به بورس چشم دوخته است

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرهاد دژپسند عصر دیروز(دوشنبه) در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: برنامه ریزی ما این است که سال آینده 1400 هزار میلیارد تومان از دو بازار پول و سرمایه و نیز سرمایه گذاری خارجی تأمین مالی داشته باشیم.

وزیر امور مالی و دارایی اضافه کرد: تأمین مالی از بورس را سال آینده با ایجاد شرکت های سهامی عام و صندوق های پروژه پیگیری خواهیم کرد؛ بنابراین سال 1400 سرعت و عمق بیشتری به بازار سرمایه می دهیم تا تحقق رقم 1400 هزار میلیارد تومان محتمل تر باشد.

دژپسند تاکید نمود: سال جاری سرمایه گذاری خارجی خوبی داشتیم اما سال آینده باید قطعاً بیشتر باشد.

وزیر اقتصاد در پاسخ به پرسشی درباره کاهش اعتماد مردم به بازار سرمایه گفت: دنبال فرهنگ سازی هستیم تا مردم به روش غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری نمایند تا تنش ها کمتر گردد؛ چون این التهابات بیشتر به دلیل سرمایه گذاری مستقیم مردم در بورس است.

وی تاکید نمود: آمادگی داریم عرضه اولیه های زیادی داشته باشیم، اما منتظریم تا حواشی روانی بازار سرمایه حذف شده و این بازار به تعادل برسد. اگر تحلیل های کارشناسان بازار سرمایه را مطالعه کنید پیامشان این است که بازار سرمایه در حال عبور از این شرایط است.

به گفته وزیر اقتصاد در 9 ماهه سال جاری سودآوری شرکت های بورسی نسبت به مدت مشابه پارسال سه برابر شده است.

دژپسند همچنین درباره اظهارات گذشته خود مبنی بر عرضه اولیه عظیم به مناسبت ولادت حضرت زهرا گفت: من این عرضه اولیه را به صورت مشروط اعلام نموده بودم و بستگی به شرایط بازار دارد و اگر این شرایط نامساعد باشد آن را انجام نمی دهیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1648

به "دولت برای درآمدهای خود در سال 1400 هم به بورس چشم دوخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت برای درآمدهای خود در سال 1400 هم به بورس چشم دوخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید