دو کشوری که کرونا به آنجا راه نیافت

به گزارش مجله ابوذریون، کرونا تا کنون به مرزها توجه نداشته اما در منطقه ما که تقریبا همه کشورها سخت درگیر کرونا هستند در تاجیکستان و ترکمنستان نشانی از کرونا نیست.

دو کشوری که کرونا به آنجا راه نیافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، خانم گالینا پرفیلیوا نماینده سازمان دنیای بهداشت در تاجیکستان به طور رسمی بیان کرد در این کشور کروناویروس وجود ندارد اما از تاجیک ها خواست بهداشت را حفظ نموده و از بازدید از اماکن شلوغ خودداری نمایند.

خانم پرفیلیوا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی دولتی تاجیکستان گفت: طبق آمار رسمی که ما تأیید می کنیم چون در آنجا با آزمایشگاهی که تست کرونا را انجام می دهد از نزدیک همکاری می کنیم ، حتی یک مورد مثبت تست کرونا در تاجیکستان وجود نداشته است.

به گفته وی ، در حال حاضر تمام دنیا در حال مبارزه با نوع جدید ویروس کرونا هستند و تقریباً در همه کشورها موارد ابتلا به این بیماری مشاهده می گردد. اما تاجیکستان و ترکمنستان تنها کشورها در بین 53 کشور مبتلا در منطقه هستند که هیچ موردی از ابتلا به کرونا در آنجا گزارش نشده است. تا به امروز ، بیش از 700 تست کرونا در جمهوری تاجیکستان صورت گرفته است و همه نتایج منفی بوده است.

  • استفاده از اسم ویروس کرونا در ترکمنستان ممنوع شد

وی گفت: وزارت بهداشت تاجیکستان با تمام وجود کوشش می نماید تا از ورود ویروس کرونا جلوگیری کند و اگر همه کوشش خود را برای این کار انجام دهند ، شاید ما از سایر کشورها خوشبخت تر باشیم.

به گفته وی ، برای اینکه به طور رسمی اطمینان داشته باشیم که سازمان دنیای بهداشت(WHO) می تواند به این تست ها اعتماد کند ، وزارت بهداشت تاجیکستان به همراه WHO مواد لازم را برای تأیید این موارد منفی به مسکو و لندن ارسال کردند. پرفیلیوا گفت: همه مطالعات مکرر در خصوص نتایج منفی تست در تاجیکستان نیز نتیجه منفی داشته است . یعنی تأیید شد که یک مطالعه کیفی در تاجیکستان صورت گرفته است و هیچ مورد رسمی ابتلا به کرونا در این کشور وجود ندارد.

نماینده سازمان دنیای بهداشت اعلام کرد: در تاجیکستان تعداد کافی کیت تشخیص کرونا وجود دارد اما فقط افراد دارای علائم مربوطه مطابق توصیه های WHO مورد آزمایش قرار می گیرند. در ماه فوریه ، اولین علائم مشکوک کرونا آزمایش و به فدراسیون روسیه ارسال شد. بعداً ، سرویس فدرال نظارت بهداشتی روسیه دو هزار تشخیص کرونا را به صورت رایگان و سپس هزار مورد دیگر در هفته گذشته به تاجیکستان ارائه داد. هزار سیستم کیت نشخیص نیز از آلمان دریافت شد و توافق با چین در خصوص تحویل این کیت ها به تاجیکستان هم حاصل شده است.

سازمان بهداشت دنیای 11 مارس بیان کرد نوع جدید کروناویروس (کووید ـ 19) بیماری همه گیر در دنیا شده است.. براساس آخرین اطلاعات WHO ، بیش از 750 هزار مورد ابتلا به این بیماری در دنیا ثبت شده و بیش از 36 هزار نفر جان باخته اند. به گزارش وزارت بهداشت تاجیکستان ، از اول فوریه تا 31 مارس ، اقدامات قرنطینه ای برای 6،222 شهروند که از خارج به این کشور وارد شده بودند ، اعمال گشت . 2145 نفر در تاجیکستان قرنطینه دو هفته ای را سپری نموده و 4077 نفر هنوز در قرنطینه هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1040

به "دو کشوری که کرونا به آنجا راه نیافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو کشوری که کرونا به آنجا راه نیافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید