سازمان ملل: انگلیس، فرانسه و آمریکا در جنایات جنگی در یمن دست دارند

به گزارش مجله ابوذریون، سازمان ملل در گزارشی آمریکا، انگلیس و فرانسه را به دلیل ارائه اطلاعات و پشتیبانی های لجستیک از ائتلاف تحت امر عربستان در یمن، به دست داشتن غیرمستقیم در جنایات جنگی در این کشور و دولت سعودی را به بهره گیری از قحطی و گرسنه نگه داشتن غیرنظامیان به عنوان تاکتیک جنگی متهم کرد.

سازمان ملل: انگلیس، فرانسه و آمریکا در جنایات جنگی در یمن دست دارند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، بازرسان سازمان ملل فهرستی محرمانه از مظنونان احتمالی جرایم جنگی بین المللی تهیه نموده که از تازه ترین گزارش آنها درباره نقض های انجام شده در جریان این جنگ چهار ساله بین ائتلاف کشورهای عربی و حوثی های یمن به دست آمده است.

بازرسان ارتکاب جرایم بالقوه از سوی دو طرف را اظهار داشتند در حالیکه به نقش کشورهای غربی به عنوان حامیان کشورهای عربی نیز اشاره نموده اند.

در این گزارش، ائتلاف ضد حوثی به رهبری عربستان و امارات به کشتار غیرنظامیان در حملات هوایی و قطحی عمدی در یمن متهم شده اند. همچنین یک گروه مستقل از سازمان ملل فهرستی محرمانه به میچل باچله، رئیس حقوق بشر سازمان ملل ارسال نموده و افرادی را در آن آورده که ممکن است مسئول ارتکاب جرایم بین المللی باشند. در این فهرست بیش از 160 عامل اصلی در میان اعضای ارشد یمنی، سعودی و اماراتی دیده می گردد.

در این گزارش همچنین آمده است: قانونی بودن انتقال سلاح از سوی فرانسه، انگلیس، آمریکا و سایر کشورها همچنان جای سوال دارد که البته موضوع اصلی در بعضی روندهای دادگاهی داخلی است.

این گروه مستقل سازمان ملل همچنین اظهار داشت، اتهاماتی مطرح شده که در آن اماراتی ها و نیروهای مرتبط دست به شکنجه، تجاوز و کشتار اپوزیسیون سیاسی در بند در مراکز مخفیانه زدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 373

به "سازمان ملل: انگلیس، فرانسه و آمریکا در جنایات جنگی در یمن دست دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: انگلیس، فرانسه و آمریکا در جنایات جنگی در یمن دست دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید