سفیر مجارستان در تهران به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد

به گزارش مجله ابوذریون، سفیر مجارستان در تهران توسط عراقچی به وزارت خارجه فراخوانده و مراتب اعتراض ایران به رفتار غیرمتعارف پلیس و کادر پزشکی بیمارستان سنت لاسلو بوداپست با دانشجویان ایرانی مبتلا به کرونا به وی ابلاغ شد.

سفیر مجارستان در تهران به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد

با ما سفر کنید و با تور ارزان مجارستان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست را ببینید.

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله ابوذریون، زولتان وارگا هاژونیس سفیر مجارستان در جمهوری اسلامی ایران امروز (سه شنبه) به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.

سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه در ملاقات با سفیر، مراتب اعتراض دولت جمهوری اسلامی ایران به رفتار غیر متعارف پلیس و کادر پزشکی بیمارستان سنت لاسلو شهر بوداپست با دانشجویان ایرانی مبتلا به ویروس کرونا را به وی ابلاغ کرد.

عراقچی تصمیم دولت مجارستان برای اخراج 15 دانشجوی ایرانی مشکوک به کرونا را غیرقابل قبول خواند و از سفیر خواست تا درخواست جمهوری اسلامی ایران برای تجدیدنظر در این تصمیم را به اطلاع مقامات مجاری برساند.

در این ملاقات همچنین بر مسئولیت دولت مجارستان در زمینه تامین شرایط اقامتی، بهداشتی و درمانی مناسب برای دانشجویان ایرانی در آن کشور تاکید شد.

سفیر مجارستان در این ملاقات، ضمن ارائه گزارشی از آخرین شرایط شیوع کرونا در مجارستان و اقدامات دولت برای مهار بحران، قول داد در اولین فرصت درخواست دولت ایران را به دولت متبوع خود منعکس کند.

در همین رابطه و طی 2 هفته گذشته، سفیر مجارستان 2 بار از سوی مدیرکل اروپا به وزارت امور خارجه دعوت شده بود.

در حال حاضر حدود 2500 دانشجوی ایرانی در دانشگاه های مجارستان مشغول به تحصیل هستند. سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوداپست در تماس نزدیک با دانشجویان کشورمان و مقامات مجاری به منظور اطمینان از سلامتی و شرایط مناسب اقامتی و تحصیلی این دانشجویان قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 880

به "سفیر مجارستان در تهران به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر مجارستان در تهران به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید