شمارش معکوس برای برگزیت؛ نمایندگان بریتانیا از مجلس اروپا می فرایند

به گزارش مجله ابوذریون، در حالی که نمایندگان بریتانیا در مجلس اروپا آمده می شوند تا کلید اتاق ها و دفاترشان را به مسئولان بدهند و استراسبورگ را ترک نمایند، نمایندگان جایگزین آن ها در تکاپو هستند تا دوره نمایندگی خود را شروع نمایند.

شمارش معکوس برای برگزیت؛ نمایندگان بریتانیا از مجلس اروپا می فرایند

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با قیمت تور ایتالیا زمستان 99 همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران و به نقل از یورونیوز، 73 نماینده بریتانیا در مجلس اروپا که کمتر از 9 ماه از زمان انتخابشان می گذرد با اجرای برگزیت دیگر در مقر مجلس اروپا در استراسبورگ و بروکسل مسئولیتی نخواهند داشت و باید به کشورشان بازگردند.

از 73 کرسی خالی شده، از مجموع 751 کرسی، 27 کرسی به نسبت میان دیگر کشورهای عضو توزیع می گردد و اعضای علی البدل جای آنان را خواهند گرفت. 46 کرسی نیز خالی باقی خواهد ماند تا در صورت اضافه شدن کشور جدید به اتحادیه اروپا به آنان اختصاص یابد.

نماینده های جدید بر طبق جدول جمعیت شناختی اعضا به هر کشور اختصاص یافته اند. برای مثال اسپانیا و فرانسه با 5 عضو جدید، ایتالیا با 3 عضو، هلند و ایرلند با 2 عضو و کشورهایی نظیر کرواسی، اتریش، رومانی با یک عضو افزایش تعداد در تیم نمایندگی خود را شاهد خواهند بود.

مارکوس راس، از اعضای حزب سوسیالیست، یکی از 5 سهمیه جدید اسپانیا در مجلس اروپاست. وی در این باره می گوید: ما از این بعد به طور نسبی وزن بالاتری نسبت به گذشته خواهیم داشت. این وزن به طور مساوی میان همه نیروهای سیاسی که عضو جدید در مجلس دارند توزیع شده است و بدین معنی است که در آن دسته از رای گیری ها که بر اسپانیا به عنوان یک ساختار واحد تاثیرگذار است، ما پتانسیل اثرگذاری بیشتری خواهیم داشت.

نمایندگان جدید کار خود را از روز یک فوریه، فردای اجرایی شدن رسمی برکسیت، شروع خواهند کرد.

مارکوس راس که پیش از این در دانشگاه استاد بوده است درباره بریتانیا و ترک اتحادیه اروپا می گوید: اتحادیه اروپا با جدا شدن بریتانیا چیز زیادی را از دست داد. یک متحد، یک شریک راهبردی و یک شریک قدرتمند را از دست داد. اما مهم ترین امر به نظر من این است که ما نباید متوقف شویم و چشم به این شکست بدوزیم، بلکه فرصت را مغتنم بشماریم و ببینیم چه کار در آینده می توانیم انجام دهیم.

راس با اشاره به رشد راست گرایی افراطی در کشورهای اروپایی اضافه می نماید: ما با تهدید قدرتمندی از جانب احزاب راست افراطی در کشورهای اروپایی روبرو هستیم. آنچه انجام خواهیم داد به عنوان حزب سوسیال دموکرات اتحادیه اروپا این است که به شهروندان حس تعلق بدهیم و اینکه احساس نمایند نهادهای اتحادیه متعلق به خود آنان است و به آنان سود می رساند.

مراسم رسمی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا روز 31 ژانویه (آدینه 11 بهمن ماه) در مقر مجلس اروپا در استراسبورگ برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 760

به "شمارش معکوس برای برگزیت؛ نمایندگان بریتانیا از مجلس اروپا می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمارش معکوس برای برگزیت؛ نمایندگان بریتانیا از مجلس اروپا می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید