ظریف: مماشات باعث رشد قلدری آمریکا می گردد

به گزارش مجله ابوذریون، خبرنگاران : وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، مماشات را باعث رشد قلدری آمریکا دانست و از سازمان ملل متحد خواست در برابر یکجانبه گرایی و جنگ بایستد.

ظریف: مماشات باعث رشد قلدری آمریکا می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف روز دوشنبه در آئین هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد، افزود: 75 سال پیش، سازمان ملل متحد برای بازگرداندن صلح و امنیت بین المللی پس از دو جنگ هولناک تاسیس شد. اما چقدر پیروز بوده ایم؟

وی ادامه داد: طبق یک مطالعه جدید، از سال 2001 - از قضا، سال گفت وگوی تمدن های ملل متحد - 37 میلیون نفر در نتیجه جنگ های ابدی ایالات متحده آواره شده اند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: هشت جنگ خشونت آمیز که ایالات متحده از سال 2001 شروع نموده یا به آنها پیوسته است - تحت عنوان جنگ علیه تروریسم - منجر به از دست دادن صدها هزار جان بی گناه، گسستگی تعداد بی شماری از جوامع و خانواده ها، ناکامی و شکست دولت ها و افراط گرایی بی سابقه شده است.

ظریف تاکید نمود: بنابراین امروز، باید از خود بپرسیم آیا دنیای ما نسبت به سال 1945 از امنیت بیشتر برخوردار است یا کمتر؟ چگونه می توانیم با یکجانبه گرایی و تحقیر حقوق بین الملل یک قلدر که فقط می داند از یک چوب عظیم استفاده و متکبرانه صحبت کند، مقابله کنیم.

وی توضیح داد: و چگونه می توان قدرتی را مهار کرد که بیش از 220 مورد از کل 244 سال تاریخ خود را در جنگ گذرانده است؛ از جنگ علیه بومیان خود، جنگ علیه جمعیت برده آن - که با بی رحمی شدید ادامه دارد - و 39 درگیری نظامی و از تقریبا 120 جنگ مالی از سال 1945- که به طور فریبنده تحریم نامیده می گردد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با بیان اینکه همیشه در این جنگ های ابدی می بازد، یادآور شد: در واقع، هیچ کسی در جنگ پیروز نمی گردد. وقت تغییر روش است- خون و ثروت آمریکایی ها و دنیا را از بدبختی بیشتر نجات دهید.

ظریف خطاب به کشورهای دنیا اظهار کرد: بی خیالی، اکسیژن مورد احتیاج ایالات متحده برای ادامه قلدری است. اشتهای ایالات متحده فقط با مماشات، با گردن نهادن در برابر اقدامات غیرقانونی آن علیه دیگران، به امید جلوگیری از خشم آن، رشد می نماید. این کارایی ندارد دوستان من.

وی توضیح داد: ضروری است سازمان ملل متحد در سن 75 سالگی، خود را متعهد و متحد کند و در برابر یکجانبه گرایی و جنگ بایستد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1425

به "ظریف: مماشات باعث رشد قلدری آمریکا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: مماشات باعث رشد قلدری آمریکا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید