عراقچی: ایران با هر اقدامی که به مناقشه بین آذربایجان و ارمنستان دامن بزند مخالف است

به گزارش مجله ابوذریون، سید عباس عراقچی در گفتگوی تلفنی با همتای آذری خود گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان به طور اصولی با هر اقدامی که به مناقشه بین دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان دامن بزند، مخالف است.

عراقچی: ایران با هر اقدامی که به مناقشه بین آذربایجان و ارمنستان دامن بزند مخالف است

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان امروز چهارشنبه با آقای خلف خلف اف معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در مورد روابط دو کشور به صورت تلفنی تبادل نظر کرد.

در این تبادل نظر که به ابتکار طرف آذری صورت گرفت، طرفین بر اهمیت تداوم روابط برادرانه و استمرار همکاری های همه جانبه دو کشور تاکید کردند.

عراقچی در این تبادل نظر با اشاره به انتشار بعضی اخبار در فضای مجازی گفت: کوشش دشمنان روابط دو کشور آن است که با فضاسازی های دروغین روابط محبت آمیز و برادرانه دو کشور همسایه را تخریب کنند.

وی افزود: خبر مربوط به تردد کامیون های ایرانی به قره باغ کوهستانی و مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان کذب محض است و جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان به طور اصولی با هر اقدامی که به مناقشه بین دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان دامن بزند مخالف است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از یاری های بشرمحبت آمیز جمهوری آذربایجان به ایران برای مقابله با بیماری کرونا تشکر نموده و ادامه جریان حمل و نقل و ترانزیت کالا میان دو کشور با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی را نکته مهمی در روابط دو کشور دانست.

وی با اشاره به شرایط قرنطینه و تعطیلی دانشگاهها خواهان مساعدت دولت جمهوری آذربایجان در بازگرداندن دانشجویان و دیگر اتباع ایرانی به کشور شد که مورد استقبال طرف آذری نهاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 962

به "عراقچی: ایران با هر اقدامی که به مناقشه بین آذربایجان و ارمنستان دامن بزند مخالف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: ایران با هر اقدامی که به مناقشه بین آذربایجان و ارمنستان دامن بزند مخالف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید