فنایی: در مجمع فدراسیون فوتبال حداقل باید 4 نفر از داوری حضور داشته باشند

به گزارش مجله ابوذریون، پیشکسوت داوری ایران معتقد است، اساسنامه فدراسیون فوتبال باید طوری اصلاح گردد که در مجمع جدید حداقل 5-4 نفر از جامعه داوری حضور داشته باشند.

فنایی: در مجمع فدراسیون فوتبال حداقل باید 4 نفر از داوری حضور داشته باشند

محمد فنایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله ابوذریون، درباره موضوع اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: مسأله تعیین این است که اساسنامه کنونی فدراسیون ایرادات زیادی داشته که مورد تایید فیفا نبوده است. الان فیفا اگر این اساسنامه را رد می نماید برای این بوده که در گذشته تعداد خاصی هرکاری دل شان می خواست انجام می دادند و منافع شان به آن گره خورده بود. شما ببینید وقتی کار به این صورت انجام می گردد چقدر می تواند باعث ایجاد فساد گردد.

وی ضمن اشاره به نحوه انتخاب روسای هیئت های استانی اضافه کرد: در گذشته روسای هیئت های استانی انتخاب می شدند و به دلیل حفظ جایگاه در تصمیم گیری ها هماهنگ شده کار می کردند و شما ببینید چقدر این فضا می تواند فساد اداری به وجود بیاورد. همه این عوامل باعث شده است تا حالا در فوتبال کشور مدیر توانمند کم پیدا گردد. این افراد مدام در فوتبال سمت می گیرند و این می گردد که فوتبال به این روز می افتد اما اگر با اساسنامه جدید همه اتفاقات حول محور بی طرفی بنا گذاشته گردد، می توان اتفاقات خوبی را رقم زد.

این کارشناس داوری درباره نقش جامعه داوری در اساسنامه جدید و مجمع فدراسیون فوتبال، اعلام کرد: در اساسنامه کنونی یک نماینده داوری در مجمع حضور داشته و یک رئیس کمیته داوران. الان پیشنهاد من این است که اساسنامه جدید طوری تدوین گردد، که به غیر از این دو جایگاه، یک جایگاه برای یک کارشناس یا پیشکسوت و یک جایگاه هم برای نماینده بانوان اختصاص پیدا کند.

فنایی با اشاره به اهمیت حضور پیشکسوتان داوری در مجمع اعلام کرد: پیشکسوت داوری سال ها در این حوزه کار نموده و الان هم ذی نفع نیست و می تواند به خوبی تجربیاتش را بدون اینکه به دنبال پست و امتیاز باشد در اختیار مجمع قرار دهد. البته باید فرد یا افرادی برای حضور در مجمع انتخاب شوند که دارای سطح بین المللی در قضاوت باشند، مثل فوتبالیست ها که گفته می گردد افراد دارای 100 بازی ملی یا بیشتر باید در مجمع عضویت داشته باشند. بنابراین برای داوری هم باید یک سطح جهانی یا المپیکی لحاظ گردد.

وی تاکید نمود: در گذشته یک نماینده از داوری و رئیس کمیته داوران در مجمع حضور داشتند اما حداقل باید 5-4 نفر از جامعه داوری حضور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1115

به "فنایی: در مجمع فدراسیون فوتبال حداقل باید 4 نفر از داوری حضور داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فنایی: در مجمع فدراسیون فوتبال حداقل باید 4 نفر از داوری حضور داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید