فیلم ، اعتراض به کاروان نظامی ترکیه با سنگ و تخم مرغ در شمال سوریه

به گزارش مجله ابوذریون، گروهی از اهالی کُرد ساکن مناطق شمال شرقی سوریه، کاروان نظامی ترکیه را که مشغول گشت زنی مشترک با روس ها بود، سنگ باران کردند.

فیلم ، اعتراض به کاروان نظامی ترکیه با سنگ و تخم مرغ در شمال سوریه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کاروان خودروهای زرهی و نظامیان ترکیه ای که روز گذشته (آدینه) در حال اجرای سومین گشت مشترک با کاروان نظامی روسیه در مناطق مرزی شمال سوریه بودند، توسط گروهی از کُردهای این منطقه سنگ باران شدند.

مردم کُرد سوریه که طی دو سال اخیر از تجاوزهای نظامی آنکارا، به بهانه مبارزه با تروریست های داعشی و شبه نظامیان کُرد یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) و نیروهای دموکراتیک سوریه (س.د.ف) شدیدا آسیب دیده اند، اعتراض خود را به حضور ترکیه در خاک کشورشان با پرتاب سنگ نشان دادند.

خبرنگار شبکه سی. بی. اس از سوریه گزارش داد که مردها برای وارد کردن آسیب حداقلی به خودروهای زرهی ترکیه چکش و پُتک پرتاب می کردند. زنان کُرد از سنگ و کلوخ استفاده نموده و حتی بچه ها نیز با پرتاب تخم مرغ به استقابل نظامیان ترکیه ای رفتند که چندی پیش مناطق شمالی سوریه را گلوله باران می کردند.

بر اساس این گزارش، کُردهای سوری خشمگین از حضور نظامیان ترکیه در شمال سوریه همچنین موانعی را بر سر راستا این کاروان نظامی قرار داده بودند.

کاروان نظامی ترکیه بعد از روبرو شدن با سنگ پرانی ها، راستا خود را تغییر داد اما مردم سوریه به تعقیب آنها پراختند. در این میان خودروهای زرهی روسیه نیز از خشم کُردها به دلیل جانبداری مسکو از تجاوز آنکارا به شمال سوریه در امان نماند.

وزارت دفاع روسیه روز آدینه از شروع سومین گشت زنی مشترک با ترکیه در مناطق شرقی رودخانه فرات واقع در شمال سوریه خبر داده بود. (جزئیات بیشتر)

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 652

به "فیلم ، اعتراض به کاروان نظامی ترکیه با سنگ و تخم مرغ در شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، اعتراض به کاروان نظامی ترکیه با سنگ و تخم مرغ در شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید