لندن: با اوکراین و کانادا درخصوص سقوط هواپیمای اوکراینی همکاری می کنیم

به گزارش مجله ابوذریون، سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس گفت که لندن با کانادا و اوکراین برای انجام تحقیقات درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران و یاری به بازماندگان حادثه همکاری خواهد نمود.

لندن: با اوکراین و کانادا درخصوص سقوط هواپیمای اوکراینی همکاری می کنیم

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس امروز (دوشنبه) با اشاره به هدف قرار دریافت غیر عمد هواپیمای اوکراینی در ایران گفت: ما با کانادا و اوکراین و دیگر شرکای بین المللی برای انجام تحقیقات کامل و شفاف و یاری به بازماندگان، ازجمله در مسئله غرامت همکاری خواهیم کرد.

وی در ادامه با اعلام خبر فراخواندن سفیر جمهوری اسلامی در لندن اظهارداشت: این اقدام(بازداشت چند دقیقه ای سفیر لندن در تهران) غیر قابل قبول و خلاف کنوانسیون وین است و باید مورد آنالیز قرار گیرد.

این مقام انگلیسی همچنین گفت: ما سفیر ایران را فراخواندیم تا مخالفت شدید خود را نسبت به این مسئله ابلاغ کنیم و اطمینان یابیم که چنین اتفاقی دوباره رخ نخواهد داد.

به گزارش خبرنگاران، رابرت مک ایر، سفیر انگلیس در تهران بعد از ظهر روز 22 دی 1398 به دلیل رفتار نامتعارف و حضور در تجمعات غیرقانونی توسط دستیار وزیر امور خارجه و مدیر کل اروپا به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی به وی و دولت انگلیس ابلاغ شد.

در این ملاقات به مک ایر یادآوری شد که حضور سفرای خارجی در تجمعات غیرقانونی هیچ تناسبی با مسئولیت های ایشان به عنوان نماینده سیاسی کشور متبوع خود ندارد و مخالف مفاد کنوانسیون 1961 روابط دیپلماتیک وین است و دولت انگلستان می بایست در این خصوص شرح دهد.

لازم به ذکر است که سفیر انگلیس عصر روز شنبه به دلیل حضور در یک تجمع غیرقانونی دستگیر اما کمی بعد به دلیل برخورداری از مصونیت دیپلماتیک و پس از احراز هویت آزاد شد.

سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این باره گفت: راب مک ایر در یک تجمع غیرقانونی به عنوان یک خارجی ناشناس دستگیر شد. وقتی پلیس به من خبر داد که مردی دستگیر شده و ادعا می نماید که سفیر انگلیس است، من گفتم غیر ممکن است! فقط پس از مکالمه تلفنی ام با او، با بهت زدگی زیادی شناختم که خود اوست. پانزده دقیقه بعد او آزاد شده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 893

به "لندن: با اوکراین و کانادا درخصوص سقوط هواپیمای اوکراینی همکاری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن: با اوکراین و کانادا درخصوص سقوط هواپیمای اوکراینی همکاری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید