ماکرون مقامات لبنان را تهدید کرد

به گزارش مجله ابوذریون، رئیس جمهور فرانسه گفت، سه ماه آینده برای انجام تغییرات در لبنان حیاتی و اساسی است و اگر تغییری اعمال نشود، باید از وجود تدابیر تنبیهی اطمینان حاصل کرد.

ماکرون مقامات لبنان را تهدید کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در گفت وگو با نشریه پولتیکو تأکید کرد، چنین تدابیر تنبیهی احتمالی می تواند از توقف ارائه وام تا تحریم طبقه حاکم را در بر بگیرد.

ماکرون اکنون در سفر رسمی به لبنان به سر می برد و انتظار می رود رهبران لبنان را برای اجرای اصلاحات مالی که برای برون رفت این کشور از بحران و آزاد کردن کمک خارجی لازم دانسته می شود، ترغیب کند.

رئیس جمهور فرانسه در جریان دومین سفرش به لبنان که ظرف کمتر از یک ماه و پس از گذشت چندین ساعت از معین مصطفی ادیب به عنوان مأمور تشکیل دولت جدید صورت گرفت، خواستار تشکیل دولت در بیروت با مأموریتی معین در اسرع وقت شد.

وی همچنین امروز گفت آماده میزبانی از کنفرانسی در پاریس در مورد لبنان در ماه اکتبر است.

او در گفت وگو با خبرنگاران در بیروت گفت که شش هفته آینده برای آینده لبنان، معین کننده خواهد بود. وی گفت که آماده میزبانی از کنفرانسی بین المللی در مورد چگونگی کمک به لبنان در اواسط اکتبر است.

ماکرون همچنین با بیان اینکه لبنان از بحران بانکداری و بانکداری مرکزی رنج می برد، گفت حقایق اعداد در سیستم بانکداری این کشور باید روشن شود تا بتوان اقدام قضایی انجام داد.

او افزود: امروز با یک بحران بانکداری مرکزی در لبنان مواجهیم، یک سیستم بانکداری گرفتار بحران. احتمالاً اعتبارات زیادی برداشت شده است. امروز همه چیز بلوکه شده و لبنان دیگر نمی تواند خودش را تأمین مالی کند، بنابراین باید حسابرسی باشد... احتمالاً اعتباری وجود داشته باشد که منحرف شده باشد. پس ما باید از حقایق اعداد مطلع شویم و بعد اقدامات قضایی صورت بگیرد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1337

به "ماکرون مقامات لبنان را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون مقامات لبنان را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید