مخالفت انگلیس با درخواست ضد ایرانی آمریکا

به گزارش مجله ابوذریون به نقل از تلگراف، تعدادی از وزیران دولت انگلیس با درخواست وودی جانسون سفیر آمریکا در لندن در خصوص همراهی با واشنگتن برای افزایش فشارها بر ایران مخالفت نموده و عنوان داشتند که این اقدامات آمریکا مشکل زا هستند.

مخالفت انگلیس با درخواست ضد ایرانی آمریکا

سفیر آمریکا در لندن، در مقاله ای برای روزنامه دیلی تلگراف با انتقاد از رویکرد انگلیس در خصوص برجام، نوشت: انگلیس در خصوص ایران باید با دونالد ترامپ همراه باشد نه بروکسل.

به نوشته تلگراف، وزارت خارجه انگلیس نیز در خصوص درخواست جانسون، بر حمایت مجدد لندن از برجام تاکید نموده است.

در همین رابطه یکی از وزیران دولت انگلیس که تلگراف اشاره ای به نام وی ننموده خاطرنشان کرد: مشکل این درخواست آمریکا آن است که بازی را در اختیار تندروها قرار می دهد. هدف کلی برجام این بود که به شرکت های بزرگ اجازه داده گردد تا وارد ایران شوند. در صورت همراهی با آمریکا همه چیز از کنترل خارج می گردد من نمی توانم متصور شوم که انگلیس با آمریکا همراه می گردد.

آلیستر برت از مقامات بلند پایه وزارت خارجه انگلیس نیز در مورد امکان همراهی انگلیس با آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد: ما این نکته را روشن نموده ایم که برجام را به عنوان بخش مهمی از امنیت منطقه می دانیم. فکر می کنیم که این واقعا مهم است که به قراردادی که تعدادی از شرکا آن را امضا نموده اند پایبند باشیم.

برت در خصوص اینکه شرکت های انگلیسی طرف قرارداد با ایران چگونه می توانند از خود در برابر تحریم های آمریکا محافظت نمایند خاطرنشان کرد: اگر شرکتی از انجام فعالیت های قانونی هراس دارد باید بگویم که قانون اتحادیه اروپا از آن محافظت می نماید. عملی بودن این موضوع ممکن است تفاوت هایی داشته باشد. تعداد زیادی از شرکت ها از این امر تاثیر نمی پذیرند.

گفتنی است که اتحادیه اروپا برای محفوظ نگه داشتن شرکت های اروپایی طرف قرارداد با ایران از تحریم های آمریکا، قوانین مسدودساز خود را به رزو و اجرایی نموده است. به موجب این قوانینی اگر شرکتی به دلیل ارتباط با ایران از سوی آمریکا تنبیه گردد می تواند غرامت دریافت کند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 29 مرداد 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 9

به "مخالفت انگلیس با درخواست ضد ایرانی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت انگلیس با درخواست ضد ایرانی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید