مشارکت با پروژه پرچم داری گرافن برای ارتقاء صنعت بسته بندی

به گزارش مجله ابوذریون، یکی از شرکت های پیشرو در حوزه بسته بندی، با پروژه پرچم داری گرافن اروپا مشارکت نموده تا از مزیت های گرافن در ارتقاء صنعت بسته بندی استفاده کند.

مشارکت با پروژه پرچم داری گرافن برای ارتقاء صنعت بسته بندی

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت تترا پک (Tetra Pak) به پروژه پرچم داری گرافن اتحادیه اروپا پیوست. این شرکت به عنوان تنها نماینده از صنعت بسته بندی در این برنامه مشارکت دارد تا از گرافن برای توسعه صنعت بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی استفاده گردد.

سارا سایمون از مهندسان شرکت تترا پک می گوید: شرکت تترا پک وارد مشارکت در پروژه پرچم داری گرافن اروپا شده است؛ این مشارکت مصداقی از روحیه علاقه به نوآوری برای ارتقاء در شرکت تترا پاک است. این باعث افتخار است که ما تنها نماینده صنعت بسته بندی در این طرح هستیم، مشارکت در این طرح به صنعت بسته بندی یاری می نماید تا به وسیله تحقیق و توسعه چند رشته ای با دیگر شرکاء صنعتی مان بر چالش های این حوزه غلبه کنیم.

تترا پک در بخش بسته بندی دارای یک بخش تحقیق و توسعه پیشرو بوده که به دنبال استفاده از مزیت های گرافن در در این صنعت است.

بسته بندی نوآورانه به دنبال یافتن روش های استفاده از گرافن است تا از این ماده برای ایجاد پوشش هایی در صنعت بسته بندی استفاده کند و در نهایت میزان انتشار گاز دی اکسیدکربن را در زنجیره بسته بندی کاهش دهد.

گرافن می توان با فعال کردن قابلیت های جدید و همچنین با ایجاد امکان بازیافت مجدد، عملکرد مواد بسته بندی فعلی را ارتقاء دهد.

در بسته بندی های هوشمند، توسعه حسگر های انعطاف پذیر بسیار نازک گرافنی می تواند برای مصرف کننده مزیت های زیادی به ارمغان آورد. این حسگر ها زمانی که با بسته بندی ترکیب شوند، موجب می شوند تا مصرف کننده اطلاعات زیادی درباره محصول به دست آورد. حسگر های گرافنی می توانند کوچک تر، سبک تر و ارزان تر از حسگر های رایج باشند.

استفاده از گرافن می تواند منجر به نسل جدیدی از حسگر ها گردد. آنالیز چگونگی استفاده از کامپوزیت های گرافنی برای سبک تر کردن تجهیزات و کاهش مصرف انرژی یکی از مواهب مشارکت در این پروژه است. با ایجاد اصلاحاتی در تجهیزات می توان احتیاج به خرید را برای مصرف کننده کاهش داد و با این کار در پول و زمان صرفه جویی کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 632

به "مشارکت با پروژه پرچم داری گرافن برای ارتقاء صنعت بسته بندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت با پروژه پرچم داری گرافن برای ارتقاء صنعت بسته بندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید