مقام یمنی: ریاض به دنبال تماس با سخنگوی انصارالله است

به گزارش مجله ابوذریون، مشاور امور سیاسی در شورای عالی سیاسی یمن با اعلام این که طرح صلح پیشنهادی انصارالله مورد استقبال سازمان ملل و برخی کشورها قرار گرفته، گفت که ریاض در تلاش برای تماس با سخنگوی این جنبش است.

مقام یمنی: ریاض به دنبال تماس با سخنگوی انصارالله است

به گزارش گروه بین الملل مجله ابوذریون، عبدالاله حجر مشاور امور سیاسی در شورای سیاسی عالی یمن در گفت وگو با تلویزیون المیادین خاطرنشان کرد، ریاض در تلاش برای تماس با محمد عبدالسلام سخنگوی رسمی جنبش انصارالله است.

حجر تأکید کرد، ریاض با جنبش انصارالله از همان آغاز مذاکرات صلح، از طریق سفیرش گفت وگو می کند.

عبدالاله خجر تأکید کرد که جنبش انصارالله برای تامین ثبات و حاکمیت، پایان دادن به جنگ و تجاوز، لغو محاصره و بازگشایی فرودگاه صنعا و همچنین پرداخت حقوق تمام کارکنان دولت تلاش می کند.

وی تأکید کرد: ما از تمامی جهانیان(جهت مذاکره) استقبال می کنیم و برای کسانی که به دنبال برقراری ارتباط با ما هستند، مانع نمی شویم بلکه بر عکس، ابتکار عمل صلح را کلید زده ایم و هرگونه تلاش برای صلح تحت شروط ما انجام خواهد شد.

این مقام انصارالله در ادامه تصریح کردکه طرح صلحی که پیشنهاد داده اند از سوی مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن و نیز برخی کشورها مورد استقبال قرار گرفته است ولی در مقابل، اگر این صلح رد شود تفنگ های ما آماده(شلیک) هستند.

مشاور امور سیاسی در شورای عالی سیاسی یمن تأکید کرد که صلح بزرگ ترین گزینه است و آن گزینه ملت برای کاستن از رنج های شان و لغو محاصره و نیز پایان دادن به جنگ است، ولی طرف مقابل در صلح هشدارهای بزرگ داخلی و خارجی می بیند و طرف سعودی تردید و ترس دارد از این جهت، که گام های صلح یک شکست برای آن به شمار آید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 640

به "مقام یمنی: ریاض به دنبال تماس با سخنگوی انصارالله است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام یمنی: ریاض به دنبال تماس با سخنگوی انصارالله است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید