نهادهای نظارتی به واردات ورود نمایند

به گزارش مجله ابوذریون، تهران (پانا) - یک نماینده مجلس شورای اسلامی درباره علت های اصلی نوسان و گرانی محصولات کشاورزی در بازار سخن گفت و از نهادهای نظارتی خواست بر واردات نظارت نمایند.

نهادهای نظارتی به واردات ورود نمایند

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، محمدجواد عسگری، نماینده مجلس شورای اسلامی در برنامه امروز یه روز تازه درباره نوسان های قیمت میوه و دیگر محصولات کشاورزی در بازار گفت: متاسفانه در بحث محصولات کشاورزی تا به امروز خرید تضمینی را اعمال ننموده ایم. ما در کمیسیون کشاورزی این خرید تضمینی را به جد دنبال می کنیم تا هم کشاورز با انگیزه فراوری و هم خریدار با خیال راحت خرید کند و دست واسطه ها قطع گردد.

وی با اشاره به سیاست گذاری مبنی بر اینکه تمام امور مرتبط با کشاورزی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار بگیرد، ادامه داد: ما توانستیم وزیر جهاد و صمت را در این خصوص متقاعد کنیم که با امضای تفاهمنامه،کلیه امور مربوط به کشاورزی به جهاد کشاورزی منتقل گردد اما متاسفانه رئیس جمهور این تفاهمنامه را نپذیرفت که نتیجه این مخالفت هم نابسامانی و نوسان های لحظه ای در بازار است.

این نماینده مجلس اظهار کرد: شرایط امروز کشور ایجاب می نماید که تمام امور کشاورزی در اختیار جهاد کشاورزی قرار بگیرد. وزیر جهاد هم پذیرفت که در این زمینه جوابگو باشد. من از همین جا از رئیس محترم جمهور تقاضا دارم که این تفاهمنامه را بپذیرند زیرا مردم مستحق این میزان از نوسان های قیمت نیستند، نوسان ها و مشکلاتی که تنها دلیل آن عدم مدیریت و نظارت صحیح است.

وی ادامه داد: متاسفانه واردات نهاده های کشاورزی دست افراد خاصی که با رانت و واسطه آمده اند، افتاده است. سال گذشته 450 میلیون دلار در اختیار نهاده های کشاورزی نهاده شد اما واردات انجام نشد. ما برای برطرف این مشکل ها اقداماتی انجام دادیم از جمله اینکه به رئیس بانک مرکزی تذکر دادیم که وظیفه خود را درست انجام دهد، وقتی ارز می دهد به نتیجه آن هم نظارت کند که آیا واقعا برای واردات صرف شده است یا خیر.

عسگری گفت: همچنین تخلفات را خدمت رئیس قوه قضائیه تشریح کردیم، سامانه ای را که وزارت جهاد کشاورزی در زمینه واردات راه اندازی نموده، رصد و ایرادات را تذکر دادیم. حتی وزرا را هم تهدید کردیم که اگر کارشان را درست انجام ندهند به کمیسیون کشاورزی و صحن علنی احضار خواهند شد. لذا امیدواریم که این پیگیری ها نتیجه بخش باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1482

به "نهادهای نظارتی به واردات ورود نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهادهای نظارتی به واردات ورود نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید