نیش و کنایه چاووش اوغلو به اروپا و داوود اوغلو

به گزارش مجله ابوذریون، وزیر امور خارجه ترکیه سخنان غیررسمی مقامات آلمانی و فرانسوی در خصوص عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را با رسانه ها در میان گذاشت.

نیش و کنایه چاووش اوغلو به اروپا و داوود اوغلو

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله ابوذریون به نقل از روزنامه صباح٬ مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص اصرار ترکیه برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت: ما می خواهیم امنیت و ثبات به سوریه بازگردد. اطمینان داریم اگر منطقه امن ایجاد شود٬ دست کم دو میلیون از آوارگان سوری که حالا در کشور ما هستند٬ به خانه و دیار خود بازمی گردند.

وزیر امور خارجه ترکیه در بخش دیگری از سخنان خود٬ در خصوص عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا گفت: ما همیشه کوشش نموده ایم که در این راستا به درستی حرکت کنیم و هیچ گاه از راستا خود منحرف نشده ایم. مشکل اروپایی ها با ما چیز دیگری است و آنان در بیان مواضع خود صادق نیستند و مواضع غیررسمی آنها با چیزی که در گزارش ها می آید٬ بسیار متفاوت است. بارها مقامات آلمانی و فرانسوی پشت درهای بسته و در محافل غیررسمی به ما گفته اند ما نمی خواهیم قدرت خود را با شما تقسیم کنیم. اگر شما وارد اتحادیه شوید٬ موازنه به هم می خورد.

وی در ادامه اضافه کرد: آلمان و فرانسه قدرت اتحادیه را در دست گرفته اند. آنها به خوبی می دانند اگر ما عضو اتحادیه شویم٬ بیشترین کرسی های مجلس اروپا٬ از آنِ ما خواهد بود و در همه حوزه ها با قدرت عمل خواهیم کرد.

چاووش اوغلو در ادامه نیش و کنایاتی بیان نمود که به خوبی معلوم است خطاب به احمد داوود اوغلو وزیر امور خارجه اسبق و نخست وزیر اسبق ترکیه بیان شده است.

او در این مورد گفت: این که این سو و آن سو می خواهند حزب جدید تأسیس کنند٬ به ما ربطی ندارد و میل و ترجیح خود آنهاست، اما چیزی که اهمیت دارد٬ این است که از صف مبارزه خارج نشوید. شما اگر انتقادی هم دارید٬ آن را زیر سقف حزب بیان کنید. چه نیازی دارد از صف مبارزه بیرون بروید و به حزب خود حمله کنید؟ خود من٬ هیچ وقت نمی خواستم وارد یک حزب شوم. اما وقتی که حزب عدالت و توسعه تأسیس شد٬ نگرشم تغییر کرد و فهمیدم که حزبی بر اساس خواسته ها و روینمودهای ما تأسیس شده است. پدرم آن موقع شهردار بود و از اعضای فعال حزب راه راست (DYP) بود. او به من گفت: فرزندم! تنها کسی که می تواند ترکیه را نجات دهد طیب بیگ است. هیچ گاه او را ترک نکن.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 441

به "نیش و کنایه چاووش اوغلو به اروپا و داوود اوغلو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیش و کنایه چاووش اوغلو به اروپا و داوود اوغلو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید