هر 80 دقیقه یک نفر در تصادفات نوروزی فوت می کند ، آمار مصدومان و فوتی های تصادفات نوروزی

به گزارش مجله ابوذریون، رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور گفت: هر سه دقیقه یک نفر در تصادفات نوروزی مصدوم شده و هر 80 دقیقه یک نفر در این سوانح جان خود را از دست می دهد.

هر 80 دقیقه یک نفر در تصادفات نوروزی فوت می کند ، آمار مصدومان و فوتی های تصادفات نوروزی

به گزارش مجله ابوذریون به نقل از تسنیم، سرهنگ محمدباقر سلیمی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به کاهش ترددهای برون و درون شهری، اظهار کرد: در پلیس راهور ترددهای روزانه را رصد می کنیم؛ از بازه 28 اسفند معروف به طرح نوروزی، شاهد کاهش 73 درصدی در ترددهای بین شهری و جاده ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور با بیان اینکه در معابر شهری نیز ترددها به صورت میانگین کاهشی 45 درصدی داشته، ادامه داد: در کلان شهرها در طرح نوروزی هر سال شاهد افت شدید ترددها هستیم که امسال نیز در طرح نوروزی تا به امروز در شهر تهران در ساعات اوج ترافیک شاهد کاهش 70 تا 75 درصدی ترددها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.

وی شرح داد: امروز نیز که نخستین روز غیرتعطیل در سال 99 بود، باز هم شاهد کاهش 50 درصدی تردد وسایل نقلیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم اما همچنان انتظار داریم که ترددها بیش از این کاهش پیدا کند.

این مقام پلیس راهور گفت: به نظر می رسد همچنان در معابر شهری حدود 30 تا 35 درصد و در معابر جاده ای 10 تا 15 درصد ترددهای غیرضروری وجود دارد.

سلیمی متذکر شد: نقطه نگران کننده این است که همچنان در همین بازه طرح نوروزی در هر 50 ثانیه یک تصادف روی می دهد، هر سه دقیقه یک نفر از هموطنان بر اثر سوانح رانندگی مجروح می شود و هر 80 دقیقه نیز یک نفر از هموطنان جان خود را در این تصادفات از دست می دهد.

وی با اشاره به مجروحیت حدود دو هزار و 800 نفر در تصادفات نوروزی، گفت: قاعدتاً مصدومان نیاز به خدمات درمانی دارند و بخش اعظمی از امکانات درمانی که می تواند آماده خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا باشد، درگیر رسیدگی به مصدومان سوانح رانندگی می شود.

رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور یادآور شد: به نظر می رسد خلوتی معابر، جذابیتی برای افزایش سرعت ایجاد کرده و شاهد این حوادث هستیم.

این مقام پلیس راهور از هموطنان خواست از سفر و تردد تا حدامکان جلوگیری کنند و عنوان کرد: تیمهای ثابت و سیار پلیس راهور در معابر درون و برون شهری حضور فعال دارند و با تخلفات برخورد می کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1021

به "هر 80 دقیقه یک نفر در تصادفات نوروزی فوت می کند ، آمار مصدومان و فوتی های تصادفات نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر 80 دقیقه یک نفر در تصادفات نوروزی فوت می کند ، آمار مصدومان و فوتی های تصادفات نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید