هشدار اف بی آی: احتمال اعتراض مسلحانه طرفداران ترامپ در 50 ایالت آمریکا

به گزارش مجله ابوذریون، در اعلامیهٔ داخلی اف بی آی آمده است افرادی در تمامی مراکز 50 ایالت در حال برنامه ریزی اعتراض های مسلحانه از 16 تا دست کم 20 ژانویه هستند.

هشدار اف بی آی: احتمال اعتراض مسلحانه طرفداران ترامپ در 50 ایالت آمریکا

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

پلیس فدرال آمریکا به کارکنان خود هشدار داد که احتمال می رود هفتهٔ آینده، همزمان با نزدیک شدن به مراسم تحلیف ریاست جمهوری، برنامه هایی برای اعتراض مسلحانه در مراکز 50 ایالت آمریکا وجود داشته باشد.

هوادارن دونالد ترامپ، پس از سرانجام رأی گیری انتخابات 2020 در شهر فونیکس-آمریکا/عکس: آسیوشیتدپرس

به گزارش یورونیوز، دو مقام رسمی این نهاد ضمن تأیید این خبر اعلام نمودند که در اعلامیهٔ داخلی اف بی آی آمده است افرادی در تمامی مراکز 50 ایالت در حال برنامه ریزی اعتراض های مسلحانه از 16 تا دست کم 20 ژانویه هستند.

از سوی دیگر مقامات اف بی ای در بیانیه ای رسمی بر وظیفهٔ خود در حفظ امنیت اجتماعی تأکید نموده و گفتند: بر جستجو، شناسایی و جدا کردن افرادی متمرکز است که می خواهند درگیر جرم و خشونت شوند.

در این بیانیه همچنین آمده است که نیروهای این نهاد نه بر اعتراض های مسالمت آمیز بلکه بر تظاهرات هایی که امنیت شهروندان را به خطر می اندازد متمرکز خواهند بود. گرچه کارشناسان معتقدند که وجود قانون آزادی حمل سلاح و نیز آزادی بیان، کار مأموران را در زمینهٔ تشخیص تهدیدهای واقعی سخت خواهد نمود.

از سوی دیگر، دنیل هوکانسون، رئیس دفتر گارد ملی آمریکا روز گذشته اعلام نمود که این نهاد تمامی مسائل را در سراسر کشور زیر نظر دارد تا در هر ایالت نیروهای این گارد در تماس نزدیک با پلیس و دیگر نهادهای انتظامی هستند تا پاسخ گوی هرگونه تقاضای پشتیبانی باشند.

کارشناسان امنیتی در آمریکا می گویند وقایع هفتهٔ گذشته بسیاری از مردم را تحریک نموده است و احتمال می رود که آنها بخواهند در مراکز ایالت به ویژه جاهایی که نیروهای مسلح در آن حضور دارند دست به اعتراض بزنند.

اف بی ای پیش از حملهٔ روز چهارشنبه به ساختمان کنگره نیز در اعلامیه ای داخلی هشدار داده بود که ممکن است تظاهرنمایندگان مسلح به نمایندگان مجلس حمله نمایند.

حملهٔ چهارشنبهٔ گذشتهٔ حامیان دونالد ترامپ به ساختمان کنگرهٔ ایالات متحده، در پی چند هفته فراخوان گروه های تندرو به اعتراض و خشونت، و نیز توییت های تحریک آمیز رئیس جمهوری آمریکا روی داد. در جریان این حمله 4 تن از جمله یک افسر پلیس جان باختند.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، در واکنش به وقایع هفتهٔ گذشته در ساختمان کنگره، روز گذشته طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را به خاطر تحریک به شورش به مجلس ارائه کردند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1582

به "هشدار اف بی آی: احتمال اعتراض مسلحانه طرفداران ترامپ در 50 ایالت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار اف بی آی: احتمال اعتراض مسلحانه طرفداران ترامپ در 50 ایالت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید