واکنش بورل به اقدام آمریکا علیه ایران

به گزارش مجله ابوذریون، جوزپ بورل گفت که آمریکا درخواست اتحادیه اروپا برای تسهیل تحریم ها و موافقت با دریافت وام ایران از صندوق بین المللی پول را نپذیرفته است.

واکنش بورل به اقدام آمریکا علیه ایران

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از رویترز، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه گفت که اتحادیه اروپا از آمریکا خواست تا تحریم هایش علیه ایران را تسهیل نموده و با یاری اقتصادی به آن برای کنترل بیماری همه گیر کرونا موافقت کند، اما درخواست آن رد شده است.

بورل در یک کنفرانس ویدیویی که پس از کنفرانس وزرای اتحادیه اروپا برگزار گشت، اظهار کرد: ما اول از تهسیل تحریم ها و دوم از درخواست ایران از صندوق بین المللی پول برای یاری اقتصادی حمایت کردیم.

او دراین راستا ادامه داد: متاسفم که موضع آمریکایی ها این است که با تصمیم گیری صندوق بین المللی پول مخالفت می نمایند. این درخواست از دیدگاه حقوق بشری باید پذیرفته می شد.

بر اساس این گزارش، روزنامه وال استریت ژورنال پیش از این به نقل از منابع مطلع گزارش داده بود که دولت آمریکا میخواهد مانع از اجرایی شدن درخواست وام اضطراری ایران از صندوق بین المللی پول برای مبارزه با شیوع ویروس کرونای جدید گردد.

دولت آمریکا همچنین تا کنون با مطرح کردن این ادعا که تحریم های اعمال شده آن بر ایران مانع یاری رسانی های بشردوستانه به ایران در موقعیت مبارزه با شیوع ویروس کرونا نمی گردد، از عمل به درخواست های بین المللی برای لغو یا تسهیل تحریم های ایران خودداری نموده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1124

به "واکنش بورل به اقدام آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بورل به اقدام آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید