ورود 20 شرکت زیرمجموعه تامین اجتماعی به بورس

به گزارش مجله ابوذریون، خبرنگاران : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 20 شرکت زیر مجموعه سازمان تأمین اجتماعی تا سرانجام سال از طریق بورس واگذار می شود.

ورود 20 شرکت زیرمجموعه تامین اجتماعی به بورس

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، محمد شریعتمداری در حاشیه دهمین نشست شورای عالی سلامت در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت های زیرمجموعه شستا از طریق بورس واگذار می شود، گفت: در نظر داریم شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، شستا را از طریق بورس عرضه کنیم و اکنون به تناسب آمادگی شورای عالی بورس و مقررات سازمان بورس، این شرکت ها یکی یکی در نوبت پذیرش در بورس قرار دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا انتها سال 99 هر ماه یک شرکت از زیرمجموعه های شستا را برای واگذاری در بورس آماده می کنیم. منتهی شرط آن این است که این واگذاری ها به تصویب سازمان بورس برسد.

وی اضافه کرد: در مجموع 20 شرکت قابل واگذاری در تامین اجتماعی است که 12 شرکت از آنها زیرمجموعه شرکت شستا قرار دارند که با تأیید شورای عالی و سازمان بورس، در بورس اوراق بهادار تهران ارائه خواهد شد.

شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، شستا بعد از حدود 29 سال از تأسیس، امسال برای اولین بار وارد بورس شده و 10 درصد از سهام شستا به روش ثبت سفارش در بورس عرضه اولیه شد که در این عرضه اولیه بیش از 4 میلیون و 700 هزار نفر مشارکت کردند و ارزش بازار حدود 10 درصد رشد کرد و طبق گفته وزیر قرار است واگذاری سهام شستا تا سقف 20 درصد ادامه پیدا کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1416

به "ورود 20 شرکت زیرمجموعه تامین اجتماعی به بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود 20 شرکت زیرمجموعه تامین اجتماعی به بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید