وظایف وکیل مهاجرتی کانادا

به گزارش مجله ابوذریون، وکیل مهاجرتی کیست؟

برخلاف بسیاری از کشور ها، وکیل مهاجرتی در ایران رشته و موقعیت شغلی جدایی نیست. در حقیقت، هر فارغ التحصیل رشته وکالت که پروانه وکالت داشته باشد دانش کافی برای مشاوره دادن در این زمینه را دارد. پس در واقع، تحصیلات شرط لازم برای وکیل مهاجرتی بوده و شرط کافی نیست. برای آنالیز صلاحیت یک وکیل، آنالیز سوابق او بسیار مهم است.

وظایف وکیل مهاجرتی کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

وکیل مهاجرتی خوب، کسیست که اطلاعاتی جامع و به روز در خصوص کشور مقصد داشته و از استثنائات و پیچیدگی های قانونی مطلع است. این اطلاعات در قالب درس حقوق بین الملل به دانشجویان وکالت داده می گردد و وظیفه به روز نگه داشتن و کسب تجربه های عملی به عهده خود فرد می باشد.

تعهدات دوطرفه

شاید عموم مردم بر این باور باشند که تعهد وکیل مهاجرتی، به خاتمه رساندن مهاجرت با موفقیت کامل است. این باور کاملا درست نیست. تعهد وکیل مهاجرتی انجام درست مراحل و فرایند هاست و در صورت اثبات اشتباه در انجام این مراحل، باید غرامتی را به موکل خود بپردازد. اما در صورت درست انجام دادن مراحل و رد شدن پفراینده توسط کشور مقصد، وکیل فقط موظف است هزینه دریافتی را به موکل برگرداند.

در قراردادهای وکالت مهاجرتی، معمولا تنها تعهد موکل پرداخت مبلغ است. این مبلغ با توجه به نوع مهاجرت، تعداد افراد خانواده، تجربه وکیل و کشور مقصد متفاوت خواهد بود و طیفی بین هزار تا ده هزار دلار را شامل می گردد.

تاثیر تجربه

یک وکیل سرشناس و مجرب، شانس موفقیت پفراینده شما را بالا خواهد برد. در این زمینه کاری نیز مثل همه زمینه ها، فوت کوزه گری وجود دارد؛ که فقط و فقط با تجربه بالا به دست خواهد آمد. البته نباید از یاد برد که تصمیم نهایی با کشور مقصد و آفیسر مربوطه است و تضمین صددرصدی برای کار هیچ وکیلی در این رابطه وجود ندارد.

از دیگر وظایف وکلای مهاجرت، می توان به شفافیت در مراحل کار و در جریان گذاشتن موکل به صورت مستمر اشاره نمود. شایان ذکر است برای پیدا کردن وکیل خوب باید به یک موسسه مهاجرتی خوب مراجعه کنید. لیست این موسسه ها همه ساله در سایت وزارت کار و رفاع و اجتماعی و همچنین وبگاه وزارت علوم قرار می گیرد.

مراحل انجام کار

برای دریافت ویزای یک کشور دیگر احتیاج است تا از سفارت آن کشور وقت گرفته و مدارک مربوط به خود، اعم از گردش حساب، سوابق یا مدارک تحصیلی، به آن ها ارائه کنید. سفارت آنالیز خواهد نمود که آیا شما شرایط لازم برای اقامت در این کشور را دارید یا خیر. وظیفه وکیل از اینجا شروع می گردد. او باید مدارک شما را چک نموده و نقص های موجود را به شما اطلاع دهد.

همچنین وکیل مهاجرت شمارا از شرایط و قوانین کشور مقصد مطلع می سازد و از سردرگمی شما جلوگیری می نماید. با سپردن کارها به یک وکیل شما فقط وظیفه فراهم آوردن مدارک لازم و پرداخت هزینه ها را دارید. همچنین با پیدا کردن یک موسسه معتبر و با سابقه، از کلاهبرداری های مهاجرتی در امان خواهید بود.

منبع: اینترنت
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1407

به "وظایف وکیل مهاجرتی کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وظایف وکیل مهاجرتی کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید