پرسپولیس یک - نساجی صفر، سرخ ها 10 نفره صدرنشین شدند

به گزارش مجله ابوذریون، تیم فوتبال پرسپولیس توانست با غلبه بر شاگردان رضا مهاجری به صدر جدول لیگ نوزدهم برسد.

پرسپولیس یک - نساجی صفر، سرخ ها 10 نفره صدرنشین شدند

به گزارش خبرنگاران، دو تیم فوتبال پرسپولیس و نساجی از هفته دوازدهم لیگ برتر ایران از ساعت 16:30 در استادیوم آزادی به مصاف هم رفتند که پرسپولیس با وجود 10 نفره شدن در دقیقه 58، توانست با یک گل از سد مهمان خود عبور کند و صدرنشین لیگ نوزدهم شد.

تک گل پرسپولیس را وحید امیری در دقیقه 34 به ثمر رساند.

نیمه نخست

بازی را نساجی بهتر شروع کرد و توپ و میدان را در اختیار داشت اما نخستین موقعیت جدی را پرسپولیس در دقیقه 3 به وجود آورد که ضربه سر کنعانی زادگان به بیرون رفت. پس از این حمله سرخ ها، باز هم نساجی بود که توپ و میدان را در اختیار داشت اما بازیکنان این تیم توانایی استفاده از مالکیت زیاد را نداشتند. بارها حرکات این تیم تا پشت محوطه جریمه میزبان ادامه پیدا می کرد اما بی دقتی در پاس ها آخر مانع از ایجاد موقعیت برای زامهران و عباس زاده می شد.

پس از ضربه سر کنعانی زادگان، 27 دقیقه طول کشید تا موقعیت جدی بعدی به وجود بیاید. حرکت ترکیبی بازیکنان پرسپولیس در دقیقه 30 توپ را به پشت محوطه جریمه رساند که ضربه زیبای ترابی را حقیقی به کرنر فرستاد. مهاجم شماره 9 پرسپولیس پشت توپ نهاده شد و به زیبایی آن را به روی دروازه ارسال کرد که ضربه سر نوراللهی در دقیقه 31 به شکلی خطرناک از کنار دروازه حقیق به بیرون رفت.

در حالی که نساجی برای حمله جدیدی برنامه ریزی می کرد، اشتباه عباس زاده باعث به وجود آمدن ضدحمله برای پرسپولیس شد که حرکت پا به توپ ترابی، توپ را به علیپور رساند و او هم بعد از حضور در محوطه جریمه، توپ را برای وحید امیری ارسال کرد و جاگییری مناسب این بازیکن در بین مدافعان نساجی سبب شد تا توپ روی سر او فرود بیاید و گل نخست پرسپولیس در دقیقه 34 به ثمر برسد.

پس از این نساجی فرصت داشت که روی ضربه سر سینا زامهران به گل تساوی برسد که توپ به شکلی خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت تا بازی با پیروزی یک گله پرسپولیس در نیمه اول به سرانجام برسد.

نیمه دوم

همانند نیمه نخست این نساجی بود که بازی را هجومی شروع کرد و سعی کرد با کارهای ترکیبی به دروازه رادوشویچ نزدیک گردد. در سوی دیگر پرسپولیسی ها دل به سرعت بالای ترابی و علیپور بسته بودند تا بتوانند با ضدحمله هایی حریف خود را برای بار دوم غافلگیر نمایند. ضدحملاتی که چندین بار شکل گرفت اما بی دقتی در پاس آخر مانع از ایجاد موقعیت خطرناک شد.

در این بین و با وجود حملات زیاد بازیکنان نساجی، پرسپولیسی ها مجبور شدند با هر روشی مانع از نزدیک شدن حریف به دروازه شان شوند که یکی از این روش ها در دقیقه 58 دردسرساز شد و محسن ربیع خواه با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد.

پس از این و در دقیقه 60، نساجی فرصت داشت که روی یک ضربه کرنر به گل تساوی برسد که ضربه سر مجتبی بیژن با واکنش خوب رادوشویچ همراه شد. با وجود این، نساجی باز هم به حملات خود ادامه تا این که در دقیقه 72 فرصت مناسبی برای رحمان جعفری فراهم شد که شوت او در موقعیتی مناسب به سمت دروازه پرسپولیس کمانه کرد که باز هم دروازه بان کروات پرسپولیس مهاجمان حریف را ناکام گذاشت.

شاگردان مهاجری در 15 دقیقه سرانجامی هم دست از حمله نکشیدند و حتی در دقیقه 78 می توانستند به گل برسند که تکل شجاع خلیل زاده مانع از باز شدن دروازه تیمش شد. در دقیقه 85، کالدرون در تعویضی دفاعی، جلال حسینی را به جای بشار رسن به بازی فرستاد. با وجود به بازی آمدن محمد قاضی به میدان و افزایش بار هجومی نساجی این تیم نتوانست به گل برسد تا پرسپولیس با رجحان برابر شاگردان مهاجری 34 امتیازی گردد و به صدر جدول صعود کند.

ترکیب پرسپولیس: بوژیدار رادوشوویچ، ، محمد کنعان زادگان، شجاع خلیل زاده، مهدی شیری، محمد انصاری، محسن ربیع خواه، احمد نوراللهی، وحید امیری، بشار رسن(85- سیدجلال حسینی)، مهدی ترابی(77- سیامک نعمتی) و علی علیپور(89- فرشاد احمدزاده).

ترکیب نساجی: علیرضا حقیقی، مجتبی بیژن، مجتبی ممشلی، حامد شیری، احسان قهاری، سیدمحمد میری، محمدعرفان معصومی، علی اصغر عاشوری، سینا زامهران(81- محمدجواد جلالیان)، رحمان جعفری(87- محمد قاضی) و محمد عباس زاده(56- محمدمهدی نظری)

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 772

به "پرسپولیس یک - نساجی صفر، سرخ ها 10 نفره صدرنشین شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس یک - نساجی صفر، سرخ ها 10 نفره صدرنشین شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید