کلیه توافقات درمورد حمله به منافع آمریکا لغو شد

به گزارش مجله ابوذریون، به گزارش خبرنگاران، نصر الشمری معاون دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء عراق در گفتگوی زنده با شبکه المیادین راجع به حمله هوایی آمریکا به مواضع نیروهای مقاومت عراق در مرز سوریه، شرح داد: تمامی توافقات پیشین ملغی شده است و از این پس مقاومت حق دارد که اهداف خود را معین کند.

کلیه توافقات درمورد حمله به منافع آمریکا لغو شد

نصر الشَمَّری در ادامه، خاطرنشان ساخت: مقاومت علی رغم اینکه سفارت آمریکا در بغداد را لانه جاسوسی می داند، پذیرفت که آن را هدف قرار ندهد.

وی با انتقاد از دولت عراق که تا به امروز هیچ شرحی درباره حمله اخیر ارائه نکرده است، هشدار داد: در صورت خودداری دولت از معرفی عناصر مزدور، مقاومت اسلامی، خود را مکلف می داند با افرادی که اطلاعات حشد را به آمریکا منتقل کردند، برخورد کند.

این در حالی است که روز گذشته، هیئت هماهنگی گروههای مقاومت عراق با صدور بیانیه ای به حمله هوایی آمریکا به نوار مرزی سوریه و عراق واکنش نشان داده و اعلام شده بود: در زمانه ای که ناامیدان، ترسوها و خائنان به بازار توجیهات واهی برای مشروع جلوه دادن اشغالگران جنایتکار در عراق بر خلاف قانون اساسی روی آورده و علیه مخالفان و معارضان این اشغالگران کینه توز، مکر می ورزند و اتهامات ناروا می زنند؛ به طور عمد خود را به فراموشی می زنند که این موضع میلیونها عراقی است که در قالب مصوبه مجلس عراق در بیرون راندن نیروهای خارجی اصرار دارند. اقدامات اشغالگران آمریکایی با قانون بین المللی و اصول احترام به حاکمیت کشورهای مستقل همخوانی ندارد و کوچک ترین کشور در دنیا هم نمی تواند آنرا تحمل کند چه رسد به کشوری در حد و اندازه عراق با تاریخ و پشتوانه فرهنگی و دینی و بافت اجتماعی معروف آن.

هیئت هماهنگی گروههای مقاومت عراق اعلام کرده بود: جنایت اشغالگران در هدف قرار دادن مواضع حشد شعبی در مرز عراق که با داعش مقابله می کنند، آخرین جنایت اشغالگر است که به طور حتم پرهزینه خواهد بود و همه تفاهمات مورد قبول با برخی طرف های سیاسی و به شکل نهایی و قاطع همه قواعد درگیری که تفاهمات سیاسی ایجاد کرده بود به علت عقیم بودن و بی ثمر بودن این تفاهمات را از بین برده است. فرصت بسیار اندکی برای دولت عراق مانده است تا مواضع خود را به وضوح و روشنی در قبال نقض مکرر حاکمیت عراق از سوی نیروهای اشغالگر مختلف خواه از سوی کشورهای همسایه که اراضی خود را سکویی برای حمله به عراق قرار داده اند یا همسویان داخلی در این دولت که جنایات اشغالگران را توجیه می کنند یا خواهان ارتکاب جنایات بیشتری از سوی این اشغالگران هستند و به دنبال تحقیر موضع عراق با مواضع زبونانه خود هستند، اعلام کند.

هیئت هماهنگی گروههای مقاومت عراق تاکید کرده بودند: همچنین باید شرح روشن و شفافی از تحقیق حرفه ای درباره شخصیت ها و افرادی که با نیروهای اشغالگر برای تسهیل جنایاتشان ضد ملت عراق همکاری کرده اند، ارائه شود. ادامه این خط مشی چشم پوشانه که خون ها نادیده انگاشته می شود و تداوم خیانت و تسلیم شدن، همه را به سوی راستا با تبعات نامعلوم سوق خواهد داد.ین جنایات شنیع بدون واکنش متناسب با آن نخواهد بود و اقدامات بازدارنده برای ممانعت از تکرار موارد مشابه آن در کار خواهد بود و هیچ همدست و مزدوری مصون نخواهد بود کما اینکه هر آنچه که اشغالگران تصور می کنند که دور از تیررس آتش رزمندگان مقاومت است، در تیررس است. پیروزی از جانب خداوند است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1658

به "کلیه توافقات درمورد حمله به منافع آمریکا لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیه توافقات درمورد حمله به منافع آمریکا لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید