کوتاهی در پرداخت وام کرونا پذیرفته نیست

به گزارش مجله ابوذریون، معاون گردشگری با اشاره به اختصاص 3 هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از صنعت گردشگری و معرفی 20 هزار متقاضی به سامانه کارا و بانک ها، تاکید نمود: اهمال کاری و کوتاهی در پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا پذیرفته شده نیست.

کوتاهی در پرداخت وام کرونا پذیرفته نیست

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری برای افزایش آگاهی و اطلاع بخشی در راستای فرایند ارائه تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده از کرونا در صنعت گردشگری و نیز به منظور آسیب شناسی، برطرف مسائل و ارائه اطلاعات لازم درباره نحوه تسهیلات پرداختی، به وسیله ویدئو کنفرانس با مدیران کل استانی به بحث و گفتگو پرداخت.

معاون گردشگری با اشاره به تمدید مدت زمان معین شده تا خاتمه دی ماه برای ثبت نام و دریافت تسهیلات حوزه گردشگری، اظهار کرد: بیش از 3 هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت و پشتیبانی از صنعت گردشگری کشور در نظر گرفته شده است که بهره مندی از این امکان در قالب تسهیلات، احیای حداقلی این حوزه را به دنبال خواهد داشت.

وی اضافه کرد: تا به امروز فهرست بیش از 20 هزار متقاضی واجد شرایط دریافت وام از سوی معاونت گردشگری به سامانه کارا معرفی شده است؛ لذا این فرایند در استان هایی که آمار پرداختی قابل توجهی دارند، نشان از فعالیت هر چه بیشتر و کوشش ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها دارد.

تیموری با بیان این که در شرایط کنونی همه کوشش ما این است ضمن حمایت از کسب و کارهای گردشگری، مانع از تعطیلی واحدهای خدمات دهنده در حوزه گردشگری شویم، گفت: بعضی کوتاهی ها و عدم همکاری های گزارش شده به هیچ عنوان پذیرفته و قابل قبول نیست و تنها بهانه گیری به شمار می آید؛ چرا که دستورات اجرایی و قانونی کاملی پشتوانه این اقدام است و تسهیلات مورد نظر از سوی بانک مرکزی به همه بانک ها ابلاغ و از سوی بانک های عامل در اختیار استان های کشور قرار گرفته است.

معاون گردشگری تاکید نمود: هرگونه کوتاهی و اهمال در زمینه پرداخت وام به فعالان آسیب دیده حوزه گردشگری به سرعت گزارش داده گردد تا ضمن اعمال قانون از اندک زمان باقی مانده به منظور بهره مندی از این امکان نهایت استفاده گردد.

او با اشاره به اینکه بحران کرونا تا به امروز بیشترین خسارت را به صنعت گردشگری کشور وارد نموده است، از مدیران کل استانی خواست با دلسوزی و کوشش هرچه بیشتر در راستای افزایش تعامل فرابخشی، فراهم کردن بستر عملیاتی لازم برای محقق شدن آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی، کوشش به منظور بهره مندی از فرصت حاصل برای بازیابی و حمایت از فعالان صنعت گردشگری کشور را به کار بندند.

وی وبینار برگزار شده را به گونه ای تبادل تجربیات میان استان های کشور در زمینه طی مراحل دریافت و پرداخت این تسهیلات مطرح نمود و نتیجه آن را آگاهی بخشی، تسهیل و شتاب در این زمینه گفت.

تیموری بیان نمود: مجموعه فعالیت های ادارات کل استانی در قالب اقدامات گسترده متقاعدسازی و مطالبه گری می تواند به نبض حیات صنعت گردشگری کشور قوت بخشد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1578

به "کوتاهی در پرداخت وام کرونا پذیرفته نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوتاهی در پرداخت وام کرونا پذیرفته نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید