گروه یورو مذاکرات بیشتر با یونان را به بعد از همه پرسی موکول کرد

به گزارش مجله ابوذریون، خبرنگاران: کشورهای حوزه منطقه یورو هرگونه مذاکره بیشتر با یونان را به بعد از برگزاری همه پرسی در این کشور موکول کردند.

گروه یورو مذاکرات بیشتر با یونان را به بعد از همه پرسی موکول کرد

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از یورونیوز، پس از پافشاری نخست وزیر یونان بر برگزاری همه پرسی روز یکشنبه، کشورهای حوزه منطقه یورو هرگونه مذاکره بیشتر با یونان را به بعد از برگزاری همه پرسی در این کشور موکول کردند.

وزرای دارایی کشورهای عضو حوزه یورو پس از سخنان نخست وزیر یونان یک کنفرانس تلفنی مشترک برگزار کردند.

یرون دایسیلبلوم، رئیس گروه یورو پس از این کنفرانس تلفنی گفت: در روزهای آینده تبادل نظریی در خصوص پیشنهادات و توافقات اقتصادی صورت نخواهد گرفت، چه با گروه یورو، و چه بین مقامات یونان و نهادهای مورد نظر. ما اینک به شکلی ساده تنها منتظر نتیجه همه پرسی یونان می مانیم.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه روز چهارشنبه در واکنش به تحولات یونان گفت که همچون یونان، این وظیفه کشورهای حوزه یورو است تا برای حفظ این کشور در این منطقه اقتصادی کوشش نمایند.

رئیس جمهور فرانسه همچنین تاکید نمود که اینک زمان حرفهای سختگیرانه زدن نیست بلکه زمان تبادل نظر است.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه گفت: این وظیفه ما است که اطمینان حاصل کنیم که یونان در منطقه یورو باقی می ماند زیرا به عنوان فردی اروپایی من تمایلی به جدایی در حوزه یورو ندارم.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز چهارشنبه در دیدار خود با نخست وزیر ایتالیا گفته بود هیچ مذاکره ای در خصوص یاری اقتصادی به یونان پیش از برگزاری همه پرسی روز یکشنبه ممکن نیست.

صدر اعظم آلمان گفت: آینده اروپا در خطر نیست و ما می توانیم در آرامش صبوری به خرج دهیم زیرا اروپا قوی است.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1068

به "گروه یورو مذاکرات بیشتر با یونان را به بعد از همه پرسی موکول کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه یورو مذاکرات بیشتر با یونان را به بعد از همه پرسی موکول کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید