گزافه گویی تازه مقام آمریکایی، هوک: تحریم تسلیحاتی ایران باید تمدید شود

به گزارش مجله ابوذریون، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران طی اظهارات جدیدی باز هم مواضع ضد ایرانی و اتهام زنی های بی سند واشنگتن را تکرار کرد و خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد.

گزافه گویی تازه مقام آمریکایی، هوک: تحریم تسلیحاتی ایران باید تمدید شود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، برایان هوک کننده ویژه دولت آمریکا در امور ایران که به ابوظبی سفر کرده، در یک مصاحبه بار دیگر خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل شد.

کننده ویژه آمریکا در امور ایران در مصاحبه با آسوشیتدپرس، به تمجدید از مواضع ضد ایرانی دولت دونالد ترامپ و استراتژی فشار حداکثری آن پرداخت و بار دیگر از تهدیدات عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل سخن گفت.

این اظهارات در شرایطی مطرح شده که پیشتر در خبرها آمده بود کلی کرفت، کننده آمریکا در سازمان ملل و برایان هوک کننده آمریکا در امور ایران در خصوص قطعنامه پیشنهادی واشنگتن برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران توضیحاتی را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه کردند.

وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته ضمن انتشار این خبر هشدار داد: محدودیت های تسلیحاتی ایران ذیل قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل هجدهم اکتبر (27 مهرماه) به پایان می رسند (جزئیات بیشتر).

هوک در مصاحبه با خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس بدون اشاره به حمایت های تسلیحاتی این کشور از رژیم های ارتجاعی منطقه خلیج فارس ادعا کرد، با برداشته شدن تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، این کشور به دلال اسلحه برای رژیم های سرکش و سازمان های تروریستی در سراسر جهان تبدیل خواهد شد.

این مقام آمریکایی از کشورهای جهان خواست به تهدیدات ایران درباره تمدید تحریم تسلیحاتی این کشور توجه نکنند و هشدارهای ایران درباره پاسخ گفتن به چنین اقدامی را تاکتیک مافیا خواند.

وی اضافه کرد: اگر ما اجازه بدهیم (تحریم تسلیحاتی ایران) منقضی شود، شما مطمئن باشید آنچه ایران در تاریکی و خفا در حال انجام دادن بوده است را در روز روشن انجام خواهد داد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، کننده ویژه دولت آمریکا در امور ایران این سخنان را طی سفر به ابوظبی پایتخت امارات و در چارچوب سفر دوره ای به منطقه غرب آسیا مطرح نمود.

هوک در سفر به ابوظبی با وزیر خارجه امارات دیدار کرد و قرار است امروز با دیگر مقام های اماراتی هم دیدار داشته باشد.

وی در بخشی از این مصاحبه، کاهش درآمدهای نفتی و دیگر درآمدهای ایران را فرصت خوبی برای منطقه خواند و مدعی شد، استراتژی فشار حداکثری آمریکا این کشور را در دوراهی و معمای انتخاب یک گزینه از بین دو گزینه زیر قرار داده است: حمایت از متحدان خود در سوریه و منطقه یا توجه به شرایط داخلی اقتصادی ایران.

هوک با رد تهدیدات ایران درباره نشان دادن واکنش به هرگونه تمدید تحریم تسلیحاتی خود در شورای امنیت سازمان ملل ادعا کرد: اگر ما با قواعد ایران بازی کنیم، ایران برنده می شود. این یک تاکتیک مافیایی است وقتی که افراد یک نوع خاصی از رفتار را از ترس وقوع یک چیز بدتر قبول می کنند.

گزافه گویی تازه این مقام آمریکایی در شرایطی مطرح شده که رفتارهای قانون گریزانه مکرر این کشور طی سال های اخیر و خروج غیرقانونی از معاهده ها و توافق های بین المللی از قبیل برجام حتی صدای متحدان اروپایی واشنگتن را درآورده است.

در یکی از انتقادهای تند متحدان اروپایی واشنگتن، چندی قبل آندرس گیزل سناتور و وزیر داخلی دولت محلی برلین گفت که آمریکا در حال توسل به تاکتیک های غرب وحشی است (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1229

به "گزافه گویی تازه مقام آمریکایی، هوک: تحریم تسلیحاتی ایران باید تمدید شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزافه گویی تازه مقام آمریکایی، هوک: تحریم تسلیحاتی ایران باید تمدید شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید