4 شهید در حمله نظامیان سعودی به شهر شیعه نشین العوامیه

به گزارش مجله ابوذریون، خبرنگاران: نظامیان سعودی از صبح امروز به منطقه العوامیه در شرق این کشور یورش برده و بر اثر تیراندازی به سوی منازل مسکونی مردم تا به امروز بنا به اعتراف مقامات سعودی در این حمله 4 عربستانی به شهادت رسیدند.

4 شهید در حمله نظامیان سعودی به شهر شیعه نشین العوامیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع خبری مختلف در عربستان گزارش دادند که نیروهای امنیتی این کشور صبح امروز با استفاده از تعداد زیادی از خودروهای زرهی و بالگرد های نظامی به منطقه شیعه نشین العوامیه در شرق این کشور حمله کردند.

وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که 4 تن را در شهر شیعه نشین العوامیه واقع در شرق این کشور کشته است.

پیش از این منابع محلی اعلام نموده بودند که دو جوان به اسامی علی أبو عبدالله و ثامر آل ربیع بر اثر حمله نظامیان سعودی به العوامیه به شهادت رسیدند.

ده ها تن از شهروندان عربستانی بر اثر تیراندازی نظامیان سعودی به شدت زخمی شده اند و به دلیل محاصره بودن مناطق مختلف این شهر امکان انتقال آنان به بیمارستان وجود ندارد، نظامیان درمانگاه منطقه القدیح را نیز به محاصره خود در آورده و اجازه ورود بیماران و زخمی ها به آن را نمی دهند.

جراحت شدید نوجوان عربستانی از ناحیه گردن بر اثر اصابت گلوله نظامیان عربستان.

بخشی از مهماتی که نظامیان عربستان در حمله به العوامیه از آن استفاده نموده اند.

بعضی منابع محلی و شاهدان گزارش دادند، نظامیان سعودی پس از محاصره منطقه العوامیه و یورش به آن اقدام به گلوله باران منازل مردم نموده اند که در بعضی موارد از گلوله های 50 میلیمتری استفاده شده است؛ این حملات باعث بروز ویرانی های گسترده ای در سطح شهرالعوامیه شده است.در زیر تصاویری از خرابی های ناشی از حمله نیروهای امنیتی عربستان به العوامیه آمده است.

یورش نیروهای امنیتی به منازل مسکونی مردم نیز تعدادی زخمی در پی داشته و در بعضی از مناطق پس از شلیک به سوی منازل مردم دود غلیظی مشاهده شده است.

به گزارش شبکه خبری المنار، نیروهای امنیتی عربستان در این حمله 4 نفر را نیز بازداشت کردند که یک نوجوان 12 ساله به اسم حسن تحیفه نیز در بین آنها حضور دارد. نیروهای امنیتی عربستان پیش از دستگیری این کودک منزل پدر وی را تخریب کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1108

به "4 شهید در حمله نظامیان سعودی به شهر شیعه نشین العوامیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 شهید در حمله نظامیان سعودی به شهر شیعه نشین العوامیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید