طهماسیان: اشتباه داوری وجود دارد اما قضاوت به نفع تیمی خاص را رد می کنم

به گزارش مجله ابوذریون، مسئول کمیته داوران و مسابقات بانوان فدراسیون بسکتبال گفت: نمی گویم داوران در قضاوت هایشان صددرصد بی اشتباه هستند، اما اینکه به نفع تیمی قضاوت کنند را رد می کنم.

طهماسیان: اشتباه داوری وجود دارد اما قضاوت به نفع تیمی خاص را رد می کنم

تالین طهماسیان بعد از گلایه فریناز طائرپور، سرمربی تیم گروه بهمن به داوری تیمش با نارسینای تهران به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: در صحنه ای که خانم طائرپور معترض بود بازیکن شماره 15 تیم نارسینا پنج خطا انجام داده اما اخراج نشده درست نیست و اینگونه نبود. دو داور یک صحنه را قضاوت کردند که نظرات متفاوتی داشتند و در چنین مواقعی دو داور با هم مشورت می کنند و رای نهایی را صادر می کنند. لذا طبق مشورت داورانی که آن صحنه را قضاوت کردند تخلف را لحاظ و اجرا کردند. هیچ داوری خطای بازیکن را اعلام نکرد که آن بازیکن 5 خطا کرده و از زمین اخراج شود. فیلم این صحنه وجود دارد و کارشناسی شده و کاملا در این باره می توان بحث کرد.

وی ادامه داد: عملکرد قضاوت داوران ما بعد از هر بازی کارشناسی و بررسی می شود یعنی کار داوران را ارزیابی می کنیم و اینکه بگوییم یک داوری به نفع تیمی قضاوت می کند اشتباه است و من این مسئله را کاملا رد می کنم. من نمی گویم داوران صددرصد بی اشتباه هستند. به هر حال در قضاوت شان اشتباه می تواند وجود داشته باشد، اما اینکه به نفع تیمی قضاوت شود را رد می کنم.

مسئول کمیته داوران و مسابقات بانوان فدراسیون بسکتبال همچنین با رد دخل و تصرف در قرعه کشی لیگ برتر گفت: این مسئله در جلسه قرعه کشی لیگ برتر بسکتبال بانوان مطرح شد و طبق قرعه کشی، تیم ها گروه بندی شدند. بنابراین هیچ دخل و تصرفی در این مسئله نداشتیم که فلان تیم را در گروه الف یا ب بگذاریم پس این مسئله را کاملا رد می کنم. اگر تیمی در گروه سخت یا آسان قرار گرفته براساس شانس یا قرعه تیم ها بوده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی درخصوص لزوم سهمیه بندی ملی پوشان در تیم های لیگ فزونی برای جلوگیری از اختلاف امتیاز تیم ها گفت: موضوع سهمیه بندی ملی پوشان را سال گذشته در مراسم قرعه کشی و هماهنگی لیگ برتر بسکتبال اعلام کردیم تا آئین نامه ای را تصویب کنیم و بازیکنان تیم ملی سهمیه بندی شوند، اما از آنجایی که حمایت از تیم های بانوان کمتر است، این مسئله باعث می شد ملی پوشان از لیگ جا بمانند و هیچ تیمی نتواند این بازیکنان را جذب کند. به عبارت بهتر بازیکنان ملی پوش بیرون از مسابقات می ماندند. بعد از رای گیری فقط یک تیم موافق این مسئله بود و بقیه مخالف سهمیه بندی بازیکنان تیم ملی بودند در نتیجه طبق جلسه و مصوبات این مسئله را در بخش بانوان منتفی کردیم، چون درخواست تیم ها بوده است.

طهماسیان در ادامه گفت: متاسفانه عدم حمایت مالی باعث می شود تیم ها، بازیکنان سطح پائین تری را جذب کنند که این مسئله تا حدود زیادی سطح لیگ را پائین می آورد. امیدوارم این مسئله از طرف تیم ها بیشتر دیده شود که اگر تیمی توانایی حضور در لیگ برتر را ندارد امتیاز خود را واگذار کرده و در لیگ دسته یک شرکت کند.

وی درباره گلایه طائرپور از گروه بندی مسابقات که در دو روز متوالی دو بازی سخت دارد، گفت: من این مسئله را هم رد می کنم، چراکه اگر دوستان فنی و ورزشی به جدول مشرف باشند، می دانند ما در جلسه قرعه کشی، تیم ها را براساس قرعه کشی معین کردیم و بر طبق جدول دوره ای تیم ها و بازی ها معین می شود پس اینگونه نیست که برای تیمی بازی سبک و برای دیگری بازی سنگینی بگذاریم که اگر اینگونه باشد پس باید بگوییم هفته بعد این اتفاق برای مهرام می افتد. بنابراین جدول مسابقات دست من نیست که جدول مسابقات را دست کاری کنم، چون جدول مسابقات براساس قرعه کشی و طبق قانون و جدول دوره ای بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1487

به "طهماسیان: اشتباه داوری وجود دارد اما قضاوت به نفع تیمی خاص را رد می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طهماسیان: اشتباه داوری وجود دارد اما قضاوت به نفع تیمی خاص را رد می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید