معبد کک لوک سی پنانگ

معبد کک لوک سی یکی از بهترین جاذبه‌های پنانگ برای بازدید می‌باشد. ایم معبد در بالای یک تپه در آیار ایتام (Ayar Itam) قرار دارد و چشم انداز زیبایی از شهر را به نمایش گذاشته است.

معبد کک لوک سی پنانگ

این معبد یکی از مطرح‌ترین معابد بودایی جنوب شرق آسیا بوده و ارزش دیدن را در تور پنانگ دارد. ساخت این معبد 20 سال به طول انجامید و شامل باغ‌ها و مجسمه‌های زیبا و یک حوض لاک پشت می‌باشد. 

معابد بودایی فراوانی در منطقه پنانگ در مالزی قرار گرفته‌اند. اما هیچ کدام از آنها توانایی رقابت از نظر زیبایی و معماری را با معبد کک لوک سی Kek Lok Si را ندارند. معماری سنتی این معبد، حس خوبی به بیننده القا خواهد کرد. Kek Lok Si، مکانی بسیار مقدس و روحانی برای بودایی های سراسر دنیا می‌باشد.

این معبد شامل انواع مجسمه های بزرگ و کوچک از خدایان بودایی است. سالن ها و گالری های متعددی نیز دارد که هر کدام برای منظور مشخصی، کاربر دارند. بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای مهم شهر پنانگ در این معبد برگزار می شوند. معبد Kek Lok Si در میان محلی و به زبان خود آنها Penang Hokkien به معنای معبد سعادت عالی خوانده می‌شود.

بودایی های پنانگ ترجیح می دهند برای عبادت و بازیافتن آرامش درون خود به  این معبد بروند. این مکان علاوه بر عبادتگاه و مقدس بودن، جاذبه گردشگری بسیار زیبایی نیز هست. مسافرینی که به مالزی و ایالت پنانگ سفر می کنند، حتما از این معبد دیدن می کنند. Kek Lok Si بهترین مکان برای بازیابی آرامش است.

انتشار: بروزرسانی: 7 دی 1398 شناسه مطلب: 642

به "معبد کک لوک سی پنانگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد کک لوک سی پنانگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید