5 شربت خانه و کافه ای که موقع سفر به اصفهان باید رفت

به گزارش مجله ابوذریون، اصفهان شهر پیاده روها و کافه هاست و شاید در هیچ شهر دیگری نگردد به اندازه اصفهان کافه هایی را پیدا کرد که انقدر دنج و خواستنی باشند و دلت بخواهد در آنها بنشینی. یعنی در حقیقت همه چیز در اصفهان از کوچه پس کوچه ها، خیابان ها، پیاده روها و جاهای دیدنی اش بگیر تا هتلهای اصفهان، رستوران ها و کافه ها و شربت خانه هایش دست به دست هم داده تا توقع مان از یک شهر برآورده گردد.

5 شربت خانه و کافه ای که موقع سفر به اصفهان باید رفت

جهت دریافت خدمات نوسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

کافه ها و شربت خانه های اصفهان یکی از جاذبه های گردشگری اش هستند. اما اینکه کدام ها را باید رفت که جدا از قشنگی، خوراکی ها و سرویس بهتری هم داشته باشند و دست آخر گران تمام نگردد، سوال بیشتر مسافران پایتخت فرهنگی ایران است.

شربت خانه فیروز

تقریبا کسی نیست که اصفهان بیاید و سری به شربت خانه فیروز در محله جلفا که معروف ترین هتل های اصفهان مثل هتل جلفا هم در آن است، نزند. خیلی ها شربت خانه فیروز را زیباترین کافه ایران می دانند و بیراه هم نیست.

نقاشی های دیواری، میز و جایگاه های چوبی ، ظرف های آنتیک و قدیمی و گل های تازه سر میز، از فیروز، کافه همه چی تمامی ساخته است. جدا از آن موسیقی زنده سنتی هم بیشتر وقت ها در آن برقرار است و خیلی ها می گویند قدم گذاشتن در آن مثل این است که به دهه چهل قدم گذاشته باشی. خوراکی های کافه هم خوشمزه است و به غیر از انواع و اقسام شربت ها، بستنی ها، صبحانه و ناهار و شام خوبی هم دارد که در ظرف های شیشه ای رنگی و بلوری قدیمی برایت می آورند و لذت چای در استکان های کمر باریک را هم می توانی بچشی.

بستنی ها در فیروز اسم های عجیب و غریب و بامزه ای دارند، مثلا اسم یکی شان حسرت الملوک و اسم یکی دیگر امین الضرب است. اهل فن می گویند اگر شربتخانه فیروز را انتخاب کردی باید حتما سرکه انجبین و خیار ، بیدمشک و بهارنارنجش را امتحان کنی. بین بستنی ها حسرت الملوک را برگزینی و از خیر املت ها، چیزکیک و کیک هویجش نگذری.

شربتخانه فیروز در محله جلفا، نزدیک میدان جلفا و نزدیک کلیسای وانک است و از ساعت 9 صبح تا 11:30 شب باز است.

شربتخانه روزگار

میدان نقش دنیا اصفهان جان می دهد برای پیاده روی، کالسکه سواری و گشت و گذار در دالان های بازار اصفهان و وقتی از همه اینها خسته شدی می توانی در همان میدان نقش دنیا به شربت خانه روزگار سری بزنی. شربت خانه روزگار ، پشت مسجد شیخ لطف الله و در سرای دلنشین اسپادانا قرار گرفته. سرای اسپادانا، خود از جاهای دیدنی اصفهان است که دور تا دورش مغازه های فرش فروشی، آنتیک فروشی و کافه است و در نزدیکی اش نیز بهترین هتلهای اصفهان مثل هتل آوین و هتل زنده رود قرار گرفته. سرای اسپادانا، سرای دنجی است و گوشواره ها و گردنبندهای قشنگی هم برای سوغات دارد.

رستوران معروف نقش دنیا و قهوه خانه اسپادانا هم در همین سرا قرار گرفته و حوض وسط سرا، آن را خواستنی تر هم نموده است. شربت خانه روزگار هم در گوشه ای از این سراست که آدم از نشستن در آن سیر نمی گردد و هر وقت هم که خسته شدی می توانی در سرا قدم بزنی و دوباره به روزگار برگردی. آنهایی که به روزگار آمده اند جدا از شربت های آن بویژه شربت لیمو نعنا و بهارنارنج، از چای هایش تعریف می نمایند. در اینجا، هنوز رسم چای دمی دادن به مشتری سفت و سخت پابرجاست و انواع و اقسام چای را می گردد در آن خورد از چای زعفران گرفته تا چای دارچین و زنجبیل. جدا از آن روزگار، میان وعده های خوبی مثل کوکوسبزی و خوراک لوبیا هم دارد.

شربتخانه روزگار در میدان نقش دنیا، پشت مسجد شیخ لطف الله، سرای اسپادانا است و از ساعت 9 صبح تا 11 شب باز است.

کافه رادیو

خیابان چهارباغ عباسی، خیابانی است که جان می دهد برای پیاده روی. درختان سربه فلک کشیده روی کل خیابان سایه انداخته اند، در پاییز برگ درختان، زمین را می پوشاند و همه اینها چهارباغ عباسی را به یکی از بهترین خیابان های اصفهان تبدیل نموده. هتلهای معروف اصفهان، مثل هتل عباسی و هتل عالی قاپو هم نزدیکش و رستوران شهرزاد هم در همین خیابان است. می گردد ناهار را در شهرزاد خورد و بعد برای صرف چای یا نه، برای صرف عصرانه به کافه رادیو رفت که ایستادن در جلویش کافی است که دلت بخواهد داخلش هم بروی و اگر میزهای کوچک کنار پنجره را انتخاب کنی که دیگر همه چیز تکمیل است.

کافه رادیو، کافه کوچک و دنجی است و می گویند بهترین قهوه اصفهان را باید در آن خورد. جدا از این، صبحانه های مفصل و متنوعی هم دارد و به نظر خیلی ها پنکیک هایش حرف ندارد. باید کیک شکلاتی و اسپرسویش را امتحان کرد و مزه شربت نسترن آن را حتما چشید. همه چیز از دکور کافه گرفته تا موزیکی که در آن پخش می گردد اصیل است.

کافه رادیو در خیابان چهارباغ عباسی، کوچه سپاهان، نبش کوچه ارفعی روبروی سینما سپاهان است و از ساعت 8 تا 12 شب باز است.

بخوانید: را کجا بخوریم؟

کافه آنی

محله جلفای اصفهان پر از کافه و رستوران است و کافه آنی هم یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین آنهاست که سیگار هم برخلاف کافه های دیگر اصفهان در آن آزاد است و به عقیده خیلی ها، از اصفهانی ها گرفته تا مسافران این شهر، فضای دنج و صمیمیمی ای دارد، آنطور که جای خوبی برای دیدن یک دوست است و آنطور که بعد از ترک اصفهان دلتنگش می شوی. می گویند در کافه آنی باید بستنی سفارش داد و چیزکیک مارس و کاپوچینویش را حتما خورد. این کافه امکان بیرون بر هم دارد. می گردد قهوه را گرفت و در محله جلفا که زیبایی هایش تمامی ندارد، قدم زد.

کافه آنی نبش تقاطع جلفا و کلیسای وانک است و از ساعت 9 تا 12 شب باز است.

کافه تئاتر

خیابان چهارباغ عباسی، کافه دنج دیگری هم به اسم کافه تئاتر دارد که می گویند یکی از جسورترین کافه های اصفهان است و در آن می گردد دلی از عزا درآورد. اگر ماه رمضان به اصفهان بروی یکی از جاهایی که افطاری های خوبی دارد، همین کافه تئاتر است که حلیم بادمجان هایش حرف ندارد.

در مواقع دیگر سال هم می گردد در کافه تئاتر خوراکی های خوشمزه ای خورد. کیفیت قهوه سایفون و اسپرسویش را بیشتر مشتریانش تایید می نمایند و شیک ها و کیک شکلاتی اش هم هوادار زیاد دارد. اما آن چیزی که بیشتر از همه باعث می گردد کسی کافه تئاتر را انتخاب کند جدا از فضای محبت آمیز اش، عصرانه های آن است. لقمه نان و پنیر و خیار و سرویس خیار و گوجه، پنیر و گردوی آن ، به اضافه صبحانه هایش بویژه سوسیس و تخم مرغش را خیلی ها تایید می نمایند.

کافه تئاتر در اصفهان خیابان چهارباغ عباسی روبروی خیابان شیخ بهایی سرای هشت بهشت طبقه اول است و از ساعت 8 صبح تا 11 شب باز است.

بهترین رستوران های اصفهان کجاست؟ بخوانید.

دیگر پیشنهادها برای بهترین کافه های اصفهان:

کافه میوه، آدرس:خیابان شیخ صدوق جنوبی، ابتدای خیابان پرواز.

کافه برگ. آدرس: هزارجریب، خیابان مرداویج

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 958

به "5 شربت خانه و کافه ای که موقع سفر به اصفهان باید رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 شربت خانه و کافه ای که موقع سفر به اصفهان باید رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید